dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez barman345 » Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 12:19

witam mam pytanie, wykluło mi się 13 młodych bażantów łownych i maja już nie cały tydzień i zdychają :shock: ,dlaczego ? i jest na to jakiś lek? proszę pomuzcie..
barman345
 
Posty: 6
Rejestracja: Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 11:47

Re: dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez barman345 » Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 17:28

nikt nie pomoże :(
barman345
 
Posty: 6
Rejestracja: Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 11:47

Re: dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez gaudi » Wtorek, 16 Czerwiec 2015 7:50

Czy zapewniłeś im odpowiednie warunki? Chodzi mi o dostęp wody, pokarmu i temperaturę ?
gaudi
 
Posty: 32
Rejestracja: Środa, 15 Styczeń 2014 9:39

Re: dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez zigi69 » Wtorek, 16 Czerwiec 2015 8:43

barman345 czemu nikt nie odpowiada? Ponieważ na tak zdane pytanie ciężko jest odpowiedzieć. Nie napisałeś żadnych szczegółów dotyczących tych bażantów. Przyczyn może być wiele: karmienie młodych bażantów, karmienie dorosłych bażantów, zła inkubacja, złe warunki w których są trzymane, zła temperatura itd. Właściwie o wszystkim przeczytasz na ty forum.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez barman345 » Środa, 17 Czerwiec 2015 20:52

gaudi tak zapewniałem im dobre warunki miały ciepło bo trzymałem ich pod zarówną i jadły karmę dla bazantów ( proso nasiona jakiś krzewów i mielona pokrzywa) a piły ciepłą wode ale duzo im nie dawałem.
barman345
 
Posty: 6
Rejestracja: Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 11:47

Re: dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez barman345 » Środa, 17 Czerwiec 2015 20:59

zigi69 szczegóły tak no to jak przykrywam ich kocem to jest wszystko okey a jak wstaje rano i chce im dac jeśc i pić to już nie zyje to jak moge jakiś szczegół napisac,a tak to juz bazanty maja tydzien i z 13 juz jest 5 , to mam taką mieszankę ,ale co mogłem popełnić zle przy inkubacji?, po mojemu to warunki maja dobre bo są w skrzynce takiej niskiej i grzeję ich żarówka ( taka kwoka zwaną) juz czytałem i do tego sie stosuję ale to nie pomaga. I co jeszcze do jedzenia to daje im troche kączyny z trawą.
barman345
 
Posty: 6
Rejestracja: Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 11:47

Re: dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez zigi69 » Czwartek, 18 Czerwiec 2015 10:22

Po pierwsze czy ich czasami nie przegrzewasz? Jak rozumiem nakrywasz pudełko w którym świeci się żarówka kocem? Po drugie według mnie nie masz braki w pokarmie. Nie podajesz białka zwierzęcego, można go zastąpić paszą. Po drugie nie podajesz witamin, najlepsze są rozpuszczalne w wodzie. Po trzecie nie wyczytałem nigdzie czy podajesz im piasek.
Inkubacja no po pierwsze wsadziłeś jajka które dosyć długo leżały, po drugie czy były obracane w czasie oczekiwania na inkubację, po trzecie czy inkubator był dobrze zdezynfekowany, czy nie było problemów z spadkiem temperatury, wilgotności. A w ogóle to czy stado od którego masz jajka było odpowiednio karmione.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez barman345 » Czwartek, 18 Czerwiec 2015 14:10

zigi69 przegrzewać ich ie przegrzewam bo mam termometr i cały czas jest na 36.8C tak są w pudełku i przygrywam ich kocem ale w tedy temperatura jest na 32.0C, braku nie mam daję im pasze a co do witamin to wode z polfamixem dla młodych,nie piasku im nie dawałem tylko takiej ziemi ( z lasu) suchej i on sobie to diubały , długo to nie lezały bo ja wziołem je od wujka i zaraz nasadziłem,tak były 3 razy dziennie,to zanczy tak przed tym gdy ich włozyłem do inkubatora to wyczyściłem go dobrze, nie temperatura była taka sam czyli 37.6C wilgotność to była 52%, chyba było a dokładnie to były karmione jak na wolnosci.
barman345
 
Posty: 6
Rejestracja: Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 11:47

Re: dlaczego zdychają młode bażanty łowne

Postprzez barman345 » Niedziela, 21 Czerwiec 2015 17:01

jeszcze zaobserwowałem ze jak są już nie żywe to mają takie fioletowe paznokcie i kolana :cry:
barman345
 
Posty: 6
Rejestracja: Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 11:47


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany