Zapytanie

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Zapytanie

Postprzez Dave » Wtorek, 03 Lipiec 2007 20:13

Witam Wszystkich Hodowcow i Hobbystow.
Jestem poczatkujacym wiec mam male zapytanie.
Kupilem w ostatnia niedziele 8 bazantow 6 lownych i dwa zlote niby wszystkie do pary. Wlasnie jestem w trakcie budowy woliery dla bazantow ktora bedzie podzielona na dwie czesci osobno zlote i osobno lowne. Jestem stolarzem wiec wiekszych trudosci z budowa nie bede mial ;p narazie trzymam je w bylym chlewiku.
Teraz mam takie zapytanie z tego co slyszalem jest kilka odmian bazanta zlocistego a ja nie mam pojecia jakie ja mam wstawie tu 3 zdjecia i mam prosbe jesli ktorys hodowca hoduje bazanty zlote moze rozpoznac jaka ja mam odmiane??

Gosciu u ktorego kupilem te bazanty rowniez mi powiedzial ze maja amputowana druga lotke w jednym skrzydle i tu mam nastepne pytanie Kiedy amputuje sie u bazanta ta lotke?? i czy to u hodowcow lub Hobbystow powszechny zabieg??

Bazanta kupilem mieszanke do jedzenia oraz witaminy i srodek do odrobaczenia ktory rozpusza sie wodzie i sie im podaje.

Chce dla nich jak najlepiej juz od dawna myslalem o hodowli tych ptakow ale mieszkalem na blokach teraz juz mieszkam na wsi i nic mi nie stoi na przeszkodzie w ich hodowli :)
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez bażant » Wtorek, 03 Lipiec 2007 20:52

Są to bażanty złociste lutino lub po prostu bażanty bananowe.Co do tego amputowania to amputuje się końcówkę skrzydełka na zgięciu w 2-3 dniu życia pisklaków.W Polsce jest to zabronione ale czy ktoś się do tego przepisu dostosowuje????? :D
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez bażant » Wtorek, 03 Lipiec 2007 20:59

A co do bananowych aby sprawdzić czy to jest parka zerknij na tęczówkę
jeśli jest ciemna to jest samica jeśli jasna to samiec.A poza tym nawet jak byś miał parkę to i tak musisz zamienić sie z kimś samcem albo samicą ponieważ są one z jednego gniazda i są spokrewnione a w konsekwencji pisklęta po tej parze będą słabym materiałem genetycznym.Mogą mieć krzywe nogi, mogą być kaleki lub nierozwiniete do końca.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez Dave » Wtorek, 03 Lipiec 2007 21:05

to akurat wiem tylko teraz musze sprawdzic czy to napewno para. U bazantow lownych ten problem mam rozwiazany mam 3 mlode ktore maja 3 tygonie napewno samiec sie trafi z nich :)
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Dave » Wtorek, 03 Lipiec 2007 21:08

bażant dzieki za pomoc teraz musze szukac hodowce ktory posiada bazanty zlociste lutino i pogadac o zamianie. Jeszcze raz Bardzo Dziekuje za Pomoc
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez bażant » Wtorek, 03 Lipiec 2007 23:40

Ale lepiej postaraj się też o koguta łownego z innego gniazda bo możesz mieć takie same problemy jak ze złotymi i wogóle wszystkie bażanty tworzące pary lęgowe powinny być obce.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez bażant » Wtorek, 03 Lipiec 2007 23:42

jeszcze mam jedno pytanko. Te bażanty kupiłeś na ostatniej giełdzie w Pszczynie? Były podobne do sprzedania i dlatego pytam.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez Dave » Środa, 04 Lipiec 2007 13:33

Tak w Pszczynie jestem z Pszczyny wiec na gielde mam blisko a z tego co wiem to najwieksza gielda ptakow w polsce przynajmniej tak pisza. A tez byles na tej gieldzie??
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Dave » Środa, 04 Lipiec 2007 14:30

wlasnie obcinalem swierki i wlozylem te obciete do ich pomieszczenia zrobilem im takie dwa kąty z nich co mogly by se tam wchodzic.

A co do tych dwoje bazantow bananowych chyba to nie jest parka bo patrzylem im w tenczowke i oboje wydaje mi sie maja taka sama ale moge sie mylic bo dzisiaj u nas jest bardzo zachmuzone niebo i jest dosc ciemno jak by sie okazalo ze to nie jest para wolalbym zeby to byly samiczki bo samca latwiej kupic
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez bażant » Środa, 04 Lipiec 2007 16:03

Tak byłem ostatnio tzn. 1 lipca i nawet kupiłem kury białoczuby i samicę srebrną
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez bażant » Środa, 04 Lipiec 2007 16:04

Ale bażantów to za dużo nie było, górą były gołębie.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez Dave » Środa, 04 Lipiec 2007 17:04

kolega ktory hoduje bazanty( gniazdo wylegowe 1Kogut i 4 kyry) rowniez tez hoduje kurki bialoczube i hohinki jakos tak, mowi mi ze okres na sprzedaz bazantow wlasnie teraz sie zacznie. Ja schodzilem cala gielde i myslalem ze juz nie kupie ale udalo mi sie i trafilem na nie :)
No to jestem pelen podziwu ze przyjechales z dosc daleka przy okazji mogles zwiedzic miasto i przepiekny park z zamkiem :D
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez bażant » Środa, 04 Lipiec 2007 20:32

Miałem do przejechania ok.200 km a poza tym byłem z tatą bo mam dopiero 16 lat.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez rapit » Środa, 04 Lipiec 2007 21:51

Dokładnie okres na bażanty to się zacznie, niedługo zacznie się sprzedaż tegorocznych lęgów. Łatwo coś dobierzesz dla siebie. Wymiana krwi to bardzo wązna rzecz. Jak jesteś z Pszczyny to problemu nie ma poprostu jak sie zacznie wysyp bażantów i ceny spadną poszukaj sobie ładego koguta. Dobrze jest tego nie zaniedbywać bo później jest problem bażanty z chowu wsobnego są znacznie słabsze, choroby, kaletwo itp.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez Dave » Środa, 04 Lipiec 2007 23:01

koguta do łownych mam znaczy sie mam mlode z jajek co mi kolega dal maja dopiero 3 tyg. Mam maly problem kiedy mi podrosna te 3 tyg mlode chcialbym je dac razem z tymi co kupilem ale tu sie boje ze tamte starsze kupione moga mi je atakowac i tu mam pytanie jak myslicie beda atakowac je czy nie?? szkoda by mi bylo tych mlodych co mi sie z jajek wykluly, kolega mowil mi ze sie mam nie bac tylko dac je i mam nie zapomniec jak bede dokupywal do bazantow bananowych kurke czy koguta to musze to zrobic do jesieni
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Łączenie bażantów

Postprzez rapit » Czwartek, 05 Lipiec 2007 8:13

Możesz spróbować połączyć, Wspominałeś coś o budowie woliery. Jak połaczysz je w nowej wolierze to nie powinno być problemu. Najgorzej jakbyś do pomieszcenia ze starszymi wpuścił młode. Bazanty starsze które traktują pomieszcenie w którym przebywają jako swój rewir pewnie będą chciały przegnać te obce.

Jak byś łączył je w chlewkiku i byłby jakiś problem to zasłoń troche okna żeby miały ciemniej na jakiś czas dopuki się nie zasymilują.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez barciol » Wtorek, 10 Lipiec 2007 21:20

witam
mam młodego samca bananowego i jedną kurkę, bo tylko to mi się zostało w tym roku więc mógłbym się zamienić jeśli ktoś by chciał.

mieszkam w Lędzinach k.Tychów
barciol
barciol
 
Posty: 26
Rejestracja: Czwartek, 04 Styczeń 2007 16:04
Miejscowość: śląsk


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany