KOPIOWANIE BAŻANTÓW

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

KOPIOWANIE BAŻANTÓW

Postprzez galazkairek » Środa, 11 Luty 2015 14:53

Witam !!!
Chcę rozpocząć temat pt. "KOPIOWANIE BAŻANTÓW". Mając trochę ogrodu dobrze by było trochę go zapełnić żywym inwentarzem, niestety bażanty łowne (polne, obrożne) są jak istne "Pingwiny z Madagaskaru" tylko patrzą jak by tu dać drapaka ... :lol:. Dlatego też proszę o opinię na wspomniany temat i ewentualnie na czym ten zabieg polega oraz sposoby wykonywania. :?: (najlepiej z instrukcją obsługi) Pozdrawiam serdecznie !
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: KOPIOWANIE BAŻANTÓW

Postprzez zigi69 » Piątek, 13 Luty 2015 7:53

Kolego powiem tak kopiowanie jest rozwiązaniem, ale jak zwykle jest ale. Mianowicie jeśli posiadasz bażanty dorosłe które są względnie oswojone to możesz próbować kopiować po nich młode. Jeśli stado podstawowe jest dzikie będzie problem. Nie wiem czy widziałeś jak bażant wycieka (ucieka na nogach). Jestem myśliwym i dla mnie taki widok nie jest dziwny, bażanty są na tyle mobilne że nie raz uciekały psom robiąc to tylko na ciekach. Jeśli będziesz kopiował skrzydła to polecam bardzo zadbać o płot bo bażant który pryśnie już nie wróci. Najgorszym okresem będą okresy toków gdzie w pobliżu lub nawet do Twoich bażantów będa dzikie przychodzić.
Pozdrawiam.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: KOPIOWANIE BAŻANTÓW

Postprzez galazkairek » Piątek, 13 Luty 2015 18:21

Witam !
Kolega ma rację. Bażant ptak dziki i z pewnością potrzeba lat ewolucji na udomowienie tego ptaszka, szczególnie obrożnego. Gatunki "szlachetne" np. złoty, królewski, srebrny, diamentowy itp. od lat żyją w niewoli, czytaj klatka nie woliera, i nie podlegają introdukcji do środowiska naturalnego, skopiowane nie opuszczają wyznaczonego ogrodzeniem rewiru, zatraciły swój naturalny charakter. Mieszkam pod lasem także widuję w okolicy a nawet czasami goszczę na swojej posesji mnóstwo dzikiego zwierza : tak znienawidzone przez rolników dziki (i doskonale wiem dlaczego, sam przygotowywałem sobie poletko pod przyszłą "wielkowymiarową" wolierę, no i zrobiłem darmową stołówkę), jelenie, łosie, koziołki, lisy, bobry, bażanty, kuropatwy a nawet przepiórki. Wiem jak porusza się na ciekach bażant nie używając skrzydeł i wiem iż jest specjalistą w wyszukiwaniu wszelakich dziur i innych słabych punktów systemu bezpieczeństwa woliery, nie ma sobie w tym równych. Mam za sobą kilka udanych ucieczek i kilka nieudanych pościgów. Jak to mówi moja wspaniała Żona - masz już pewne sukcesy hodowlane nie wszystkie bażanty ci uciekły i nie wszystkie padły :lol: . Dziękuję za rady i informacje oraz proszę o następne. Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany