Hodowla zajęcy w wolierze z bażantami.

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Hodowla zajęcy w wolierze z bażantami.

Postprzez xwiatr » Środa, 04 Lipiec 2007 20:52

Koledzy mam pytanie. Otóż mam wolierę około 5 arów. Moje bażanty mają tam sporo miejsca i pomyślałem, żeby nieco urozmiacić faunę w tej wolierze. Otóż myślałem żeby do tej woliery wpuścić kilka zajęcy.
Słyszałem, że niektóyrz tak robią. Z ekonomicznego punktu widzenia byłoby to bardzo korzystne. Zające są w cenie.
Nie wiem jednak jak takie wspołlokatorstwo wpłynie na moje bażanty.
Czy będzie to dla nich korzystne? A może im zaszkodzi?

Z góry dziękuję za rady.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez bażant » Środa, 04 Lipiec 2007 21:19

Myślę że nie powinno to przeszkadzać ani bażantom ani zającom. Raczej jest to dobry pomysł.Przecież na polach żyją razem różne gatunki zwierzyny tylko tyle że pole jest większe niż 5 arów. Zawsze można spróbować ale myśle że będą zgodne ze sobą tylko musisz zrobić im sporo kryjówek na sezon lęgowy żeby nie przeszkadzały sobie na wzajem. Takie jest moje zdanie na ten temat a co sadzą inni :?:

Życzę powodzenia :!::!::!:
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez rapit » Środa, 04 Lipiec 2007 21:44

Też mnie kiedyś ktoś zachęcał aby wpuścić do woliery kilka zajęcy, w pewnym momencie nawet zabierałem sie do zakupu, ale okazało się że nie bardzo mam gdzie kupić poprostu taki był okres. Teraz też ciężko kupić bażanty.

Zające są w cenie no własnie chciałem kupić parę to 700zł, kupa pieniedzy. A na hodowle zajca trzeba mieć zezwolenie i myśle że trudniej znaleźć chętnego na zające niż na bażanty.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany