klatka do pozyskiwania jaj dla bażantów

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

klatka do pozyskiwania jaj dla bażantów

Postprzez michalinna » Czwartek, 22 Styczeń 2015 9:43

Cześć wszystkim! Chciałam się zapytać czy jest możliwe i czy ma szanse powodzenia trzymanie bażantów w klatkach (kilka kur + kogut)? Chodzi o to, że jajka turlałyby się na zewnątrz klatki po takim ruszcie. Podobne klatki wiem, że stosuje się dla przepiórek. Pozdrawiam wszystkich! :)
michalinna
 
Posty: 12
Rejestracja: Piątek, 26 Wrzesień 2014 7:10

Re: klatka do pozyskiwania jaj dla bażantów

Postprzez zigi69 » Niedziela, 25 Styczeń 2015 19:10

Jeśli chodzi o bażanta łownego to na 100% nie uda się. Bażanty mimo wszystko są dziki ptakami i bardzo źle znoszą ciasne warunki przetrzymywania. Po pierwsze bażanty będą się rozbijać przestraszone i zdychać po drugie nie będą nieść jaj a jeśli będą to będą to jaja czyste.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: klatka do pozyskiwania jaj dla bażantów

Postprzez galazkairek » Niedziela, 25 Styczeń 2015 20:13

HEJ !!!
Hodowla klatkowa bażantów jest uskuteczniana we Francji, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii ale są to to hodowle typowo przemysłowo "tuczne" czyli na mięso. Ptaki od początku życia nie zaznają przestrzeni i ruchu i są zwyczajne do przebywania wbrew instynktowi w zamknięciu o tak małej powierzchni. Z odhowalnika do klatki i mieszanki zbożowo chemiczne ze znaczną przewagą tego drugiego, ubój i w folie do zamrażarki i na handel ( cena supermarketowa -20 pln za tuszkę)- taka jest droga klatkowego bażanta. Jaja do klucia i tak pozyskiwane są w wolierach rodzinnych (podstawowych). Choć to nie w temacie, to szczerze mówiąc mięso z takiej fermy ma taki sam skład chemiczny i mikroelementarny jak z bloriera czy innego kuraka mięsnego. Jaki jest sens klatkowania zwierzyny płowej ... no chyba że tylko ekonomiczny baz wnikania w jego wartości smakowe i "bioeko". Porównanie : 20 pln za tuszkę - supermarket / 50 pln za osobnika od hodowcy wolierowego i po 2 pln za jajko bażancie na jajecznicę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: klatka do pozyskiwania jaj dla bażantów

Postprzez michalinna » Poniedziałek, 26 Styczeń 2015 9:21

Właśnie obawiam się tego co opisuje Zigi, jednak galazkairek musisz mieć rację, bo znalazłam właśnie jakieś informacje, że we Francji takie klatki stosują.
michalinna
 
Posty: 12
Rejestracja: Piątek, 26 Wrzesień 2014 7:10

Re: klatka do pozyskiwania jaj dla bażantów

Postprzez zigi69 » Środa, 28 Styczeń 2015 8:21

Weź Cię pod uwagę to że w fermach takich są odpowiednio dobierane sztuki do takiej hodowli. galazkairek dobrze porównałeś bażanta takiego do brojlera, są to już jakby podgatunki bażantów. Porównajcie zwykłego kurczaka zwykłą kurę do brojlera to kura i to kura. Podobnie jest z bażantami. Jeśli chcecie klatkowo odchowywać to niestety ale powinniście sprowadzić sobie bażanty z takiej hodowli. Bażanty u nas hodowane są w znacznej mierze nadal na ptaki dzikie a nie udomowione. Zresztą inna kwestia jeszcze która mi przyszła na myśl na pewno Francuzi używają bażanta obrożnego łownego?
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany