opinia na temat inkubatora dla bazantów

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

opinia na temat inkubatora dla bazantów

Postprzez simon » Czwartek, 26 Czerwiec 2014 9:36

Powitać! Proszę koledzy i koleżanki o opinie czy warto kupić taki inkubator z automatyczną tacą:

Inkubator domowy iKar 42/120 AUTO

Image

Czy warto? Czy temperatura 37,8 stopnia C wystarczy czy przyda się model ze zmianą temperatury?
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: opinia na temat inkubatora dla bazantów

Postprzez zbyniu78 » Poniedziałek, 30 Czerwiec 2014 8:27

Na zdjęciu masz jajka kurze - czy bażancie będą Ci pasować?
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: opinia na temat inkubatora dla bazantów

Postprzez galazkairek » Poniedziałek, 30 Czerwiec 2014 13:55

Witajcie !
Z małego doświadczenie , ale jednak doświadczenia sądzę iż jest to bardzo dobry wybór ze względu na pełne koszyczki dla jaj. Ja osobiście zakupiłem inkubator sześciokątny ze względu na możliwość rozbudowy o kolejny moduł zwiększający ilościowe możliwości lęgu, niestety koszyczki okazały się za duże i jaja bażancie po prostu wpadały w nie i pod nie, zakupiłem dodatkowe mniejsze z tych z kolei jajeczka wypadały przy przekręcaniu i znowu wdepłem w ... koszta niepotrzebne . Problem rozwiązałem wyjmując półautomat i jajka włożyłem w plastikowych wytłaczankach które przekręcałem/unosiłem do odpowiedniego kąta podkładając pod nie plastikowe klocki. Plastik dobrze się dezynfekuje. Na zdjęciu jak wyżej zauważyłem iż są to pełne koszyczki i jaja można ustabilizować wypełnieniem z papieru toaletowego, ręcznika papierowego itp., oczywiście jak trzeba będzie je unieruchamiać co chyba będzie niepotrzebne. Ja niestety nie miałem takiej możliwości gdyż koszyczki były w zasadzie obrączkami w których rzekomo miały się trzymać jaja. Jeśli chodzi o automatykę to trzeba się dowiedzieć o programowanie tego ustrojstwa, ja posiadam półautomat z którego praktycznie nie korzystam. Jeśli chodzi o grzałki, wentylator i termostat to przedstawiona firma stoi na najwyższym poziomie, fakt 75 -cio % -owa skuteczność lęgu mówi za siebie. A ustawienie fabryczne temperatury jest optymalne i raczej dla wszystkich gatunków ptactwa taka sama lub bardzo podobna i nie potrzeba regulacji, on chyba że się chce kombinować i zwiększać koszta. POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: opinia na temat inkubatora dla bazantów

Postprzez jacob » Środa, 02 Lipiec 2014 8:35

Mój sąsiad ma identyczny model, nie wiem czy w tym samym miejscu kupował co oglądasz, ale jaja bażancie na takiej białej tacy idealnie pasują. Pewnie byłby problem z jajami przepiórczymi, ale sąsiad ma przystawkę w komplecie dostał na mniejsze jajka. Ogólnie chwalił sprzęt.
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: opinia na temat inkubatora dla bazantów

Postprzez simon » Środa, 09 Lipiec 2014 8:54

Dzięki Panowie za opinie, pomogło to w podjęciu decyzji o zakupie. Inkubator przyszedł jajka bażancie pasują rzeczywiście, fajnie bo automatycznie się obracają, jak na razie jestem zadowolony, zobaczymy jak ze skuteczności lęgów będzie, dam znać później :)
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: opinia na temat inkubatora dla bazantów

Postprzez galazkairek » Środa, 09 Lipiec 2014 16:03

WITAM !
To kolega ma jeszcze wsad do inkubatora ? Bo moje ptaszki już przestały się nieść i swój "warsztat" wyniosłem na "strych".
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: opinia na temat inkubatora dla bazantów

Postprzez simon » Czwartek, 10 Lipiec 2014 7:58

Sztukowe ilości, resztę jajek kurzych włożyłem :)
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany