Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkowników

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkowników

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 18 Listopad 2013 9:04

Witajcie! Stworzyłem ten temat, żebyśmy mogli lepiej się poznać. Rozmawiamy ze sobą od dłuższego czasu, a tak naprawdę nic o sobie nie wiemy. Fajnie by było, gdyby w szczególności nowi użytkownicy także powiedzieli coś o sobie :)

Ja zacznę:

Mam na imię Kuba, mam 25 lat, mieszkam w Wielkopolsce, interesuję się dziką zwierzyną i ptakami ozdobnymi. W tej chwili nie mam własnej hodowli, ale odwiedzam taką często, którą prowadzi mój znajomy. Jestem na forum ponieważ lubię poszerzać swoją wiedzę, a także pomagać innym.

Pozdrawiam!
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez zbyniu78 » Wtorek, 19 Listopad 2013 10:32

Witam wszystkich. Mam na imię Zbigniew. Jestem nauczycielem biologii. Z zamiłowania interesuję się oczywiście naszym środowiskiem naturalnym. Mam kilkanaście bażantów łownych w niewielkiej wolierce. Często podpytuje bardziej doświadczonych hodowców na różne tematy, sam też staram się pomóc jeżeli tylko potrafię. Pozdrawiam wszystkich!!!
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez janek » Czwartek, 21 Listopad 2013 9:25

Cześć, Janek z tej strony ;) Pochodzę z Kujawsko-Pomorskiego, hobbistycznie hoduję bażanty i generalnie drób. Bardzo lubię zwierzęta i przyrodę. Podobnie jak koledzy powyżej lubię pomagać, dzielić się wiedzą i ogólnie rozmawiać na tematy hodowlane. Pzdr!
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez jacob » Poniedziałek, 25 Listopad 2013 8:46

Witam serdecznie! Kłania się Jakub z tej strony z województwa dolnośląskiego. Hoduję nioski, kaczki, gęsi a także bażanty. Dołączyłem do forum ponieważ można tutaj znaleźć naprawdę masę przydatnych informacji. Interesuje mnie także temat myślistwa, chciałbym kiedyś wstąpić do koła łowieckiego. Pozdrowienia dla was!
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez galazkairek » Niedziela, 18 Maj 2014 9:10

Witajcie!
Na imię mam Irek od Ireneusza mam 38 wiosen, zawodowo zajmuję się obroną granic RP w Wojskowej Ochronie Przeciwpożarowej w skrócie jestem żołnierzem strażakiem zawodowym, hobby to straż pożarna ( dowodzę (prezesuję) w swojej miejscowości Ochotniczą Strażą Pożarną i kolekcjonuję hełmy strażackie ), ponadto lubię majserkować, coś ulepszać, modernizować, konstruować itp. . Kiedyś uczyłem wojaczki i zabijania, później nauczałem ratownictwa pola walki, teraz gaszę pożary i ratuję zdrowie, życie i mienie ludzkie. Generalnie urodziłem i można powiedzieć wychowałem się w stolicy. Piętnaście lat temu sprowadziłem się na mazowiecką wieś (20 km od Mińska Mazowieckiego, 50 km od Warszawy). Przeprowadzka miała charakter ekonomiczno mieszkaniowy (koszt budowy domu by mniejszy jak zakupu mieszkania na blokowisku) oraz miłość do Kobiety. Zresztą wróciłem na "stare śmieci" moich Rodziców i Dziadków. Hodowlą bażanta zainteresowałem się zaraz po zamieszkaniu na "wiosce" w domu pod lasem, ale po konsultacjach ze znajomymi rolnikami pomysł wywietrzał mi z głowy u uciesze mojej żony ( słomiany zapał jak twierdziła, założysz i to ja będę musiała koło tego chodzić ). A dom pod lasem ma swoje uroki, dziki zwierz prawie włazi mi na teren posesji ( jelenie, sarny, koziołki, dziki, bażanty, łosie, żurawie, bociany, dzikie kaczki, zające, kuropatwy i nawet przepiórki). Brak zbytu i inne techniczne trudności poddały pomysł utylizacji a chyba głównym motywem był brak wiedzy w tym temacie. Niedawno sąsiad rolnik na spotkaniu koleżeńskim (a właściwie degustacji) odrobinę zakrapianym alkoholem swojego wyrobu ( lubię tworzyć różniste naleweczki i inne specyfiki dla duszy i ciała z wędlinkami swojskimi włącznie oczywiście na własny użytek i zgodnie z prawem oraz ku zdrowotności zagadną mię o pomysł z bażantami, przypomniałem koledze iż to on odwlókł mnie od tego procederu. Ale tym razem powiedział: popatrz w internecie, rozejrzyj się, masz kawałek podwórka i ziemi, popytaj, podejrzyj ... . I tak też uczyniłem, oczywiście Małżonka moja podchodziła jak wyżej do tego pomysłu sceptycznie. Ale pod koniec lutego po ciężkich walkach ze spawarką, kątówką, ocynkowanymi rurkami , gliniastym podłożem i wagą płyt betonowych stanęła pierwsza w moim życiu woliera o powierzchni 24 m2 z całą bażancią infrastrukturą w środku. Zaraz potem pojawiły się ptaszki, łowne (obrożne) w konfiguracji 1+6. Niestety nie do końca zabezpieczona woliera obudziła w moim wyżle polskim instynkty myśliwskie. Poległ kogucik i jak mi się zdawało kurka. Na drugi dzień do kupiłem a raczej od kupiłem bażancika i dwie kurki ( nie opłacało się jechać po jedną sztukę 60 kilometrów, zresztą byłem zdeterminowany i nieźle zdenerwowany). Później okazało się iż zginą bohaterską śmiercią tylko kogut. I już miałem stadko 1+8 i czekałem z niecierpliwości na pierwsze jajeczka. I się doczekałem ... zakupiłem inkubator ... i czekałem na pierwsze lęgi ... . Pierwsze sukcesy już są - skuteczność 60 % i drugi wsad do inkubatora i codziennie jajeczniczka ze świeżych jajeczek. Wczoraj rozpoczełem budowę następnej ( drugiej ) woliery dla moich małych "rosołków i pasztecików" - 60m3. No i jak widać doświadczenia nie mam żadnego, wakacje, ferie i weekendy u dziadków się nie liczą, a całą naukę pobieram od klonowej hodowli i waszych postów na forum ... jak mi się wydaje najbardziej fachowym. I ot ... cała moja historia z bażantami. A ... jeszcze jedno ... Żona moja polubiła ptaki i nawet maluchom matkuje, nie chce słyszeć o jedzeniu "dzieciaków", a moje ludzkie dzieciaki, córka i syn, a nawet bardziej syn, mają zajęcie i uczą się odpowiedzialności i systematyczności, przyjemne z pożytecznym. I na podwórku coś się rusza i jest fajne nowe hobby. Jak się nauczę to zamieszczę zdjęcia moich "klatek dla ptaków". :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez sputnik » Piątek, 23 Maj 2014 7:16

Witamy galazkairek! Świetnie, że do nas dołączyłeś, liczymy na Twój czynny udział w funkcjonowaniu forum :)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez michalinna » Sobota, 18 Październik 2014 8:08

Witajcie! Mam na imię Marcelina i dopiero co zaczynam przygodę z hodowlą bażantów. Pewnie będę często zwracała się do was z prośbą o poradę ale widzę, że jest tutaj szerokie grono specjalistów :)
michalinna
 
Posty: 12
Rejestracja: Piątek, 26 Wrzesień 2014 7:10

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez adelajda81 » Niedziela, 23 Listopad 2014 11:35

Witajcie. Jestem zainteresowana hodowlą bażantów. W ten sposób trafiłam na forum. Pozdrawiam wszystkich.
adelajda81
 
Posty: 3
Rejestracja: Niedziela, 23 Listopad 2014 11:32
Miejscowość: Studiuję w Krakowie

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez adelajda81 » Poniedziałek, 24 Listopad 2014 9:06

:) Witam ponownie w tym samym dziale :?: Dopowiem tylko, że studiuję jeszcze, ale jak pisałam jestem zainteresowana hodowlą bażantów :cry: ----mam warunki, aby taką czynność wykonać solidnie......



Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego.......
adelajda81
 
Posty: 3
Rejestracja: Niedziela, 23 Listopad 2014 11:32
Miejscowość: Studiuję w Krakowie

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez sputnik » Środa, 26 Listopad 2014 10:16

adelajda81 napisał(a)::) Witam ponownie w tym samym dziale :?: Dopowiem tylko, że studiuję jeszcze, ale jak pisałam jestem zainteresowana hodowlą bażantów :cry: ----mam warunki, aby taką czynność wykonać solidnie......



Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego.......


Witamy na naszym forum :) !
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez tive » Niedziela, 21 Grudzień 2014 19:28

Witam wszystkich Krzysiek
Zaczynam przygodę z hodowla drobiu
jestem z dolnegoslaska okolice jeleniej góry
tive
 
Posty: 2
Rejestracja: Niedziela, 21 Grudzień 2014 19:20

Re: Kilka słów o sobie - temat dla nowych i starych użytkown

Postprzez konrad.klawikowski » Czwartek, 08 Styczeń 2015 18:45

Jestem Konrad mam 11 lat. Pochodzę z pomorskiego i chodzę do sp1 w Kościerzynie. Bardzo lubię wszystko co istnieje (w szczególności głuszce :D ). I tak jak wcześniej pisano lubię pomagać innym, ale też pytać się innych o ciekawostki.
konrad.klawikowski
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Rejestracja: Niedziela, 14 Wrzesień 2014 8:31
Miejscowość: Nowa Kiszewa


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany