polowanie na bażanty

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

polowanie na bażanty

Postprzez jacob » Wtorek, 17 Styczeń 2012 15:39

Witam, jestem nowym użytkownikiem na forum.

Ostatnio zainteresowałem się się polowaniami, jednak nie wiem od czego zacząć...jakie rodzaj broni jest mi potrzebny? I czy jest na nią wymagane jakieś pozwolenie? I wreszcie czy pies jest niezbędny na polowaniach na bażanty?

Pozdrawiam bardziej doświadczonych kolegów i liczę na szybką pomoc :)
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: polowanie na bażanty

Postprzez zigi69 » Wtorek, 17 Styczeń 2012 19:15

Kolego powinieneś zacząć od zorientowania się na terenie jakiego koła łowieckiego mieszkasz, potem powinieneś skontaktować się z nim i poprosić o przyjecie na staż (przyjecie na staż nie jest równoznaczne z tym że przyjmą Cię później do kola), gdy Cię przyjmą na staż który trwa rok dowiesz się na nim podstaw łowiectwa. Po zakończaniu stażu będziesz musiał zdać egzamin łowiecki potem będziesz musiał się postarać o pozwolenie na broń. Gdy zdasz egzamin łowiecki i będziesz miał pozwolenie na broń będziesz mógł pomyśleć nad kupnem broni gładkolufowej. Tak w skrócie co powinieneś zrobić aby polować na bażanty i nie tylko.
Pozdrawiam
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: polowanie na bażanty

Postprzez jacob » Środa, 18 Styczeń 2012 13:15

dziękuję Zigi69 za tak szybką odpowiedź. Pozdrawiam

czy jest może na forum ktoś, kto należy do Kaliskiego Koła Łowieckiego?
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: polowanie na bażanty

Postprzez wojtek4141 » Poniedziałek, 07 Maj 2012 21:46

A do koła łowieckiego jest się dosyć ciężko dostać, wiem bo mój kolega chciał się dostać to mu wujek załatwił po znajomości
wojtek4141
 
Posty: 9
Rejestracja: Piątek, 27 Kwiecień 2012 21:56
Miejscowość: Nasale

Re: polowanie na bażanty

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 14 Maj 2012 7:54

Dokładnie, i na dodatek łowiectwo to kosztowny sport...powiedziałbym tylko dla zamożnych z tego co widziałem i słyszałem...
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany