Polowania na bażanty

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Polowania na bażanty

Postprzez garzew2 » Środa, 12 Wrzesień 2012 13:55

Witam. Jestem tu nowy na forum. Znalazłem w sieci troche informacji na temat organizaowanych polowań na bażanty. Bardzo mnie to zaciekawiło.
Interesuje mnie czy w takich polowaniach może brać udział każdy? Czy może żeby uczestniczyć w takich polowaniach trzeba posiadać jakąś licencje łowiecką lub zewolenie?
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Polowania na bażanty

Postprzez sputnik » Czwartek, 13 Wrzesień 2012 7:18

Witaj, niestety to nie jest taka prosta sprawa. Na początek musiałbyś się udać na staż do koła łowieckiego w swoim okręgu, potem odbywasz tam roczny staż jeśli dobrze pamiętam. Jak już go skończysz musisz zdać egzamin i zdobyć pozwolenie na broń. Tak to w skrócie wygląda. W rzeczywistości powiem szczerze - myślistwo to sport dla bardzo zamożnych. Koła łowieckie to też zamknięte społeczności, do których ciężko się dostać bez znajomości...

pzdr
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Polowania na bażanty

Postprzez garzew2 » Czwartek, 13 Wrzesień 2012 7:32

Szkoda że nie organizują takich polowań dla amatorów. Z drugiej jednak strony jakby po lasach i polach mieli biegać sami nowicjusze ze strzelbami to by się dopiero działo. :D
Prościej chyba bedzie kupić dziczyzne albo tego bażanta z jakiejś chodowli i się chwalić przed znajomymi, że się samemu polowało. :D :D
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Polowania na bażanty

Postprzez zigi69 » Czwartek, 13 Wrzesień 2012 17:00

Kolego sputnik no w dużym skrócie napisałeś jak to wygląda ;) A co do tego że grono myśliwych jest grupą zamknięta jest nie prawdą w coraz większej ilości kół łowieckich, nie które koło z chęcią przyjmują stażystów i jeśli Ci się sprawdzą to bez problemu do koła.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Polowania na bażanty

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 17 Wrzesień 2012 14:22

Opisałem jak wygląda sprawa w moich stronach ;) Skoro u Ciebie jest inaczej to bardzo dobrze ;) Nie miałem zamiaru zniechęcić nowego kolegi.

Garzew2 pisz na bieżąco czy się zdecydowałeś, jeśli tak to jak Ci idzie,

pzdr
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Polowania na bażanty

Postprzez garzew2 » Poniedziałek, 17 Wrzesień 2012 14:33

Dobra sputnik jak się zdecyduje to na pewno będę pisać.
Na chwile obecną musze się zorientować gdzie w mojej okolicy są jakieś koła łowieckie i jak szczegółowo wygląda możliwość dołączenia do grona "myśliwych"?

Swoją drogą to chyba będę musiał zapuścić takie długie kręcone wąsy żeby wyglądać jak prawdziwy myśliwy. :lol: :lol:
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Polowania na bażanty

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 17 Wrzesień 2012 18:53

Kolego Sputnik ale to nie tylko u mnie tak wygląda sprawa z przyjęciem do koła w całej Polsce następują takie zmiany wiadomo są koła bardziej i mnie oblegane przez kandydatów ale nawet jak są trudności to jak się kombinuje to idzie się dostać.
Kolego garzew2 ja jestem jeszcze stażystą ale wąsów nie mam i nie zamierzam mieć :P
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Polowania na bażanty

Postprzez sputnik » Wtorek, 18 Wrzesień 2012 12:08

Dobrze słyszeć Zigi, że coś się zmienia w tym kraju na lepsze ;) Swoją drogą byłem w tym roku na targach myśliwskich i muszę przyznać, że myśliwi czy generalnie osoby z kół myśliwskich to bardzo fajni ludzie. Także wszystko zależy od szczęścia i ludzi na jakich trafisz w kole w swojej okolicy.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Polowania na bażanty

Postprzez zigi69 » Wtorek, 18 Wrzesień 2012 20:19

Czasy gdy do kół należała tak zwana elyta czyli sbeki itp minęły choć teraz trafiają się nowobogaccy, ale są mniejszością w kołach i jak zgrane kolo to i ludzie super. Tak na marginesie teraz poszukują np kandydatów do koła w okolicach legnicy
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany