Poletko dla bażantów

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Poletko dla bażantów

Postprzez fido » Czwartek, 24 Kwiecień 2014 16:26

Witam!
Planuję założyć poletko dla bażantów (przy okazji kuropatw). Warunki życia dla bażantów w tym rejonie są bardzo dobre (występują liczne remizy śródpolne, cieki wodne). Lecz bażant nie występuje tam w dużej ilości. Uważam że jest to sprawa drapieżników zwłaszcza skrzydlatych oraz brak odpowiedniej bazy żerowej.

Niestety dokarmianie w najważniejszych miejscach nie jest możliwe, z powodu braku możliwości dojazdu.
Dlatego chciałbym zasiać tam coś co nie wymaga zbytniej pielęgnacji, a zapewni pokarm na zimę. Kukurydza odpada ponieważ jest to dziczy teren i nic by po niej nie zostało.

I tutaj pytanie: co zasiać?
Myślałem o prosie senegalskim, ale nie wiem czy spełniło by moje oraz bażancie oczekiwania
fido
 
Posty: 1
Rejestracja: Czwartek, 24 Kwiecień 2014 16:00

Re: Poletko dla bażantów

Postprzez galazkairek » Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 16:13

Witam !
Topinambur (słonecznik bulwowy) - bażanty go uwielbiają, raz zasadzony mnoży się na potęgę i nie trzeba go wcale uprawiać ... sam o siebie dba i dla człowieka jest zdrowy .
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany