piskleta problem

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

piskleta problem

Postprzez glucki94 » Środa, 20 Lipiec 2011 16:22

Witam was wszystkich. mam pewien probem. dostałem od kuzyna jaja bazanta do wylegu i wykluło sie mi piec małych barzanikow. wszystko bylo dobrze dopóki nie zaczeły mi zdychac jeden jednego dnia drugi drugiego itd. jestem ciekaw co mogło byc przyczyna ich smierci i zastanawiam sie czy zmarły z mojej winy czy przez jakas chorobe. otoz zaobserwwałem u nich to ze przed smiercia zostawały w tyle czy na boku nie chciały nic jesc i skrzydełka im opadywały, a przed samą smiercia otwierały dzióbki tak jak by niemogly złapac powietrza i niemiały sily utrzymac rownowagi. prosze waz pomozcie mi bo chcial bym bardzo wiedziec co sie stało i zjakiej przyczyny zgory dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam.
glucki94
 
Posty: 3
Rejestracja: Środa, 20 Lipiec 2011 16:11

Re: piskleta problem

Postprzez mark » Czwartek, 21 Lipiec 2011 20:47

Kolego zbyt mało informacji.
Co dawałeś jeść pić? Gdzie przebywały bażanty?
Bardzo ważne u małych bażantów jest: Co jedzą piją i temperatura.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: piskleta problem

Postprzez glucki94 » Piątek, 22 Lipiec 2011 11:12

do picia dawalem im wode do jedzenia to przenica oterby jajko pokrojone gmale dzdzownice pokrzywami pokrojonymi i mrowkami ale ani mrowek ani dzdzownic nie jadły na noc zamykałem ich z kwoka w klatce a w dzien jak była ladna pogoda to do klatki na dwor zeby podziobaly cos. temperatura niewim jaka byla ale mysle ze pod kwoka byla odpowiednia.
glucki94
 
Posty: 3
Rejestracja: Środa, 20 Lipiec 2011 16:11

Re: piskleta problem

Postprzez mark » Poniedziałek, 25 Lipiec 2011 13:39

Kolego do picia woda przegotowana w pierwszych tygodniach. A jeszcze lepiej co drugi dzień kawa zbożowa [zapobiega biegunce]. Mrówki ok dżdzownice nie jajka zbędne moim zdaniem. Karma jak dla małych kurczaków zielonka taka jak krwawnik mlecz. Pod kwoką powinno być im ciepło.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany