pisklaki i karmienie

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

pisklaki i karmienie

Postprzez Darka » Piątek, 20 Czerwiec 2014 17:13

Mam w domu 3-dniowego pisklaka bażantów. Dlaczego on nic nie chce jeść, ani pić?
Proszę o pomoc..
Darka
 
Posty: 6
Rejestracja: Piątek, 20 Czerwiec 2014 17:10

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez nina » Piątek, 20 Czerwiec 2014 22:04

Ja tak samo!
To znaczy nie wiem dokładnie ile może mieć dni, ale jest mały, załączam zdjęcie. Dziś popołudniu (piątek) kot przyniósł nam taki oto "prezent". Trzeba przyznać, że kotka była delikatna, ptak jest całkiem zdrowy, w ogóle nie "uszkodzony". Bardzo chciałabym pomóc, żeby nie zginął - póki co znaleźć coś co mógłby zjeść, żeby nie umarł z głodu. Mam duży ogród, więc może coś się znajdzie, tylko nie wiem co je i jak go karmić. I czy coś pije. I jak ciepło powinien mieć, na razie posadziłam go na taką poduszeczkę - ona po przełamaniu blaszki robi się ciepła (taka reakcja chemiczna).
Mieszkam w Niepołomicach, to około 20 kilometrów od Krakowa. Czy ktoś jest w stanie mi (nam) pomóc?

Image

Bardzo proszę o odpowiedź,
pozdrawiam serdecznie!
nina
 
Posty: 1
Rejestracja: Piątek, 20 Czerwiec 2014 21:56

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez Darka » Sobota, 21 Czerwiec 2014 9:54

z tego co mi się udało ustalić powinno się podawać taki maluchom ugotowane jajko, drobno posiekany krwawnik, pokrzywe.. slyszalam też o karmieniu jajami mrówek( mają dużo białka). Do picia woda przegotowana. Ja dodawałam do wody specjalne witaminy zakupione u weterynarza. Takim maluchom trzeba też zapewnić odpowiednią temperature. ja trzymałam mojego pod lampa do wygrzewania piskląt.. więcej się nie orientuje.

Niestety moje maleństwo zdechło ;( Mam nadzieje że Pani się uda uratować tego pisklaka.
Darka
 
Posty: 6
Rejestracja: Piątek, 20 Czerwiec 2014 17:10

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez janek » Poniedziałek, 23 Czerwiec 2014 8:26

Dobrze wiedzieć, że są takie osoby, którym zależy. Dobrym pomysłem byłoby umieszczenie pisklaczka w kartonie i wyścielenie go np. słomą i tak jak mówi Darka zapewnienie ciepła (promiennik).
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez galazkairek » Czwartek, 10 Lipiec 2014 12:24

Witajcie !
KARMA: posiekane jajko, posiekane jajko wymieszane z kaszą manną, wszelkiego rodzaju ziarna zbóż ale ześrutowane ( nawet "połamane" blenderem ), posiekana pokrzywa, posiekana koniczyna i wszelka zielenina ( sałata, kapusta ), tarta marchewka, topinambur. Jaja mrówek też są wyśmienite tylko ciężkie do zdobycia, jakieś witaminy dla piskląt ( A,B, D, E ), mieszanki z mikroelementami itp. ( uwaga nie są takie drogie ) można zaopatrzyć się w nie u weterynarza. Woda zwykła z kranu jak się chce może być gotowana.

TEMPERATURA: 1-2 -tydzień ok 20-25 stop.C, od 3 - temperatura otoczenia nawet ze spadkiem do 17 stop. C. Wystarczy do ogrzewania zwykła lampka z żarówką. Jeśli to możliwe to wystawianie na słoneczko będzie najlepsze ale pamiętajmy że pisklaki nie lubią przeciągów.

MIESZKANIE : zwykły karton, skrzynka plastikowa lub drewniana po owocach, warzywach jakiś kosz, wyłożone gazetą, sianem słomą itp.. UWAGA! musi być zapewniona wentylacja i zabezpieczenie przed ucieczką - nawet z góry, bażanciontka to istne "Pingwiny z Madagaskaru" :twisted: kombinują cały czas jakby tu nawiać. :mrgreen: :lol: i maja do tego talent niesamowity.

Problem z jedzeniem i piciem może być spowodowany utratą wolności czyli tzw szokiem lub "syndromem więziennym" niestety na to nic nie możemy poradzić, możemy mieć tylko nadzieję iż ptaszek się przełamie i zakończy strajk głodowy przyjmując tym samym stan swojego istnienia w niewoli za "zło konieczne".

P.S. - informujcie państwo o wynikach swojej hodowli, jestem ciekawy co z tego wyniknie.

POZDRAWIAM !!!
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez andrzej-1948 » Sobota, 12 Lipiec 2014 10:16

Najlepiej kup paszę dla małych indyków i to mu podawaj .
Ja młode bażanty tak karmię i wszystko jest ok. :P
andrzej-1948
 
Posty: 151
Rejestracja: Wtorek, 04 Wrzesień 2007 19:49

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez gaudi » Poniedziałek, 14 Lipiec 2014 7:52

kolega andrzej-1948 ma rację, ja też paszę dla młodych indyków podaję, ma dobry skład.
gaudi
 
Posty: 32
Rejestracja: Środa, 15 Styczeń 2014 9:39

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez Darka » Czwartek, 14 Sierpień 2014 17:59

tak jak już wcześniej pisałam moje maleństwo zdechło.. :cry:

mam nadzieję, że innym się udaje hodowla.

Pozdrawiam
Darka
 
Posty: 6
Rejestracja: Piątek, 20 Czerwiec 2014 17:10

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez Darka » Wtorek, 02 Czerwiec 2015 19:28

Potrzebuje pomocy!!! Znów mam maleńkie pisklaki i nie wiem jak się nimi zajmować? !
Jeśli ktoś jest hodowca i chętnie się nimi zaopiekuje chętnie oddam.
Jestem bezsilna nie wiem jak pomóc tym maluchom!!!
Darka
 
Posty: 6
Rejestracja: Piątek, 20 Czerwiec 2014 17:10

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 08 Czerwiec 2015 11:19

Z ciekawości skąd się u Ciebie pojawiają te pisklaki? Skąd je masz?
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez Darka » Sobota, 13 Czerwiec 2015 21:59

Te dwa akurat przyniósł mi sąsiad ;)
Kosząc trawę natrafił na bazancie gniazdo.
Darka
 
Posty: 6
Rejestracja: Piątek, 20 Czerwiec 2014 17:10

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez Darka » Niedziela, 14 Czerwiec 2015 14:00

Mam problem- mój pisklak przestał chodzic, w ogóle nie może stanąć na nogi.
Wyczytałam na internecie ze to krzywica.
Weterynarz dał mi multiwitaminy do wody..
Czym powinna jeszcze karmić by choroba ustala?
Darka
 
Posty: 6
Rejestracja: Piątek, 20 Czerwiec 2014 17:10

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez zyga7 » Piątek, 05 Luty 2016 14:26

Dodawaj multiwitaminy do wody jak zalecił weterynarz i urozmaic diete zeby bylo duzo roznych owocow
zyga7
 
Posty: 11
Rejestracja: Środa, 03 Luty 2016 8:40

Re: pisklaki i karmienie

Postprzez donald997 » Wtorek, 09 Luty 2016 15:53

Jaka pasza najlepsza będzie dla takiego malucha?
donald997
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 26 Styczeń 2016 9:41


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany