Pianie Koguta 2021

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Pianie Koguta 2021

Postprzez Martin » Wtorek, 20 Kwiecień 2021 6:33

Wiem że już były takie tematy np. tutaj: post9147.html#p9124
Ale to temat z 2013r. także zapytam ponownie bo być może ktoś wymyślił już jakiś sposób na pianie koguta poza tymi dwoma oczywistymi czyli ubicie lub oddanie?

Oczywiście problem jest bardziej z sąsiadami którym przeszkadza pianie aniżeli z samym kogucikiem - niestety ich nie można ubić ani oddać.

Jestem z miasta, generalnie jest tu zakaz trzymania zwierząt hodowlanych a ostatni wyrok z Tarnowa: http://tarnow.net.pl/articles/s/i/275915 Mówi tylko tyle że możesz traktować kurki lepiej niż pieski i kotki, np. spać z nimi na jednej poduszce ale to tak czy siak nie sprawi że są one zwierzętami domowymi - cóż, to jest Polska, tu się pi(e)je... z zachwytu.
Także dopóki kogut nie przeszkadzał to nie było problemu ale skoro już się tacy znaleźli to ja nie mam raczej żadnych możliwości manewru, sprawa sądowa jest dla mnie z góry przegrana.

Nie będę ukrywał, że z kogucikiem i liczącym kilka kurek stadkiem jesteśmy bardzo zżyci, tym bardziej że mamy tutaj osoby niepełnosprawne które nie mogą już od lat wychodzić dalej jak pare metrów od domu i te zwierzątka traktujemy jak swoistą rehabilitację dla nich, zwyczajnie czują się znacznie lepiej mogąc pooglądać kurki i kogucika.

Także jedynym sensownym rozwiązaniem poza tymi dwoma oczywistymi jest przekonanie kogucika by przestał piać bo zwyczajnie dla niego jak i dla nas skończy się to bardzo przykro.

Jakieś pomysły? :cry:
Martin
 
Posty: 5
Rejestracja: Piątek, 08 Marzec 2019 7:35

Re: Pianie Koguta 2021

Postprzez Danna » Czwartek, 11 Listopad 2021 12:06

Tutaj to niestety walka z wiatrakami :( A sąsiedzi nie robią czegoś uciążliwego dla Ciebie? Nie wiem, jakiś wiecznie szczekający pies, niewychodzacy pies z kojca? Ja bym poobserwowała, a nóż widelec coś się znajdzie. Na pewno warto spróbować
Danna
 
Posty: 2
Rejestracja: Środa, 10 Listopad 2021 17:32


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany