pawie

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

pawie

Postprzez jakubek142 » Czwartek, 06 Styczeń 2011 17:09

witam wszystkich hodowców jestem młodym nie doświadczonym hodowcom pawi i prosił bym was żebyście mi pomogli kupiłem w czerwcu parę pawi ale samica dostała kataru i nie wiem co im dać za lekarstwo i kiedy odrobaczyć z góry bardzo dziękuje.
jakubek142
 
Posty: 4
Obrazki: 0
Rejestracja: Wtorek, 05 Październik 2010 19:46

Re: pawie

Postprzez jozik59 » Czwartek, 06 Styczeń 2011 17:32

Witaj na katar u ptaków jest śmiertelny i także zaraźliwy dla innych ptaszków ..... Odrobaczyć można w każdej chwili bez obaw.. Tabletki na odrobaczenie kupisz u weterynarza i na katar też kupisz ... nie zwlekaj z tym katarem bo to może objawić się śmiercią pawia i od izoluj samca od samicy bo się zarazi.... pozdrawiam
jozik59
 
Posty: 49
Rejestracja: Czwartek, 30 Grudzień 2010 22:59

Re: pawie

Postprzez Karramba » Piątek, 07 Styczeń 2011 13:41

Jozik ma rację, musisz skonsultować to z lekarzem, pawie są delikatne i rzeczywiście taki katar może się źle skończyć. My straciliśmy tak parkę
Karramba
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 12:41

Re: pawie

Postprzez rapit » Piątek, 07 Styczeń 2011 16:22

Pawie są wrażliwe na syngamozy -czyli robaki i wsyztskie problemy z tym związane. Szczgólne robaki układu oddechowego. Tak czy inaczej jak Ci tutaj koleszy radzą lepiej skontaktuj się z weterynarzem to Ci odrazu sprzeda odpwiednie leki bo i tak nigdzie indziej ich nie kupisz.

Jak nie odrobaczałś to pewnie to jest przyczyna problemów i od tego trzeba zacząć.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Re: pawie

Postprzez jakubek142 » Piątek, 07 Styczeń 2011 23:08

dziękuje za pomoc i skonsultuje się z weterynarzem
jakubek142
 
Posty: 4
Obrazki: 0
Rejestracja: Wtorek, 05 Październik 2010 19:46


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany