oswojenie bażantów

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

oswojenie bażantów

Postprzez jacob » Poniedziałek, 05 Marzec 2012 8:04

Witajcie. Mam takie pytanie, czy możliwe jest takie oswojenie bażantów żeby na przykład same jadły z ręki, podchodziły i dały się głaskać? Pozdrawiam

Jacob
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: oswojenie bażantów

Postprzez sputnik » Wtorek, 06 Marzec 2012 8:06

Myślę, że jak jest to możliwe. W moim przypadku nawet nie starałem się specjalnie i z biegiem czasu bażanty przywykły do mojej obecności, jadły ziarno z ręki, a nawet czasami dały się pogłaskać. Z drugiej strony trzeba wziąć to pod uwagę, że bażanty to dzikie zwierzęta, a nie zwykłe kury ;)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: oswojenie bażantów

Postprzez pauli8 » Środa, 03 Październik 2012 8:45

Też mi się zdaje, że jest możliwe oswojenie bażanta. Szczególnie gdy często ktoś do nich zagląda. Jeśli nie dzieje im się żadna krzywda, to powinny w miarę szybko przyzwyczaić się do obecności. Najważniejsze to nie płoszyć ptaków:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: oswojenie bażantów

Postprzez mokwam » Wtorek, 27 Listopad 2012 12:03

Zgadzam się, że bażant to jednak dzikie zwierze, choć z tymi hodowlanymi nie jest tak do końca.
Moje stado w całości składa się z bażantów wyklutych w niewoli, które nie mają prawa wiedzieć co to jest wolność, a mimo to żadna z kur nie dała jak do tej pory się oswoić - wręcz przeciwnie, zachowują się jakby były co dopiero schwytane. Fakt, że u mnie bażanty mają dużą wolierę i zasadniczo są niepokojone tylko w czasie karmienia. W tym stadzie jest jeden kogut, którego zakupiłem jak miał około 5 tygodni. Na początku zachowywał się jakby był kompletnie dziki (wręcz rozbijał się o wolierę jak tylko mnie zobaczył). W ciągu 3 -4 miesięcy bez specjalnych zabiegów z mojej strony oswoił się do tego stopnia, że nie tylko je z ręki i daje się pogłaskać, ale wręcz chodzi koło nogi kiedy na przykład wchodzę do woliery żeby ją posprzątać.
Moim zdaniem na oswojenie bażanta nie ma jakiekjś sztywnej reguły - wszystko zależy raczej od charakteru danego osobnika.
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: oswojenie bażantów

Postprzez Pio45 » Czwartek, 29 Listopad 2012 8:43

Ogólnie to ja wole jak moje bazanty zachowuja sie jak dzikie ptaki i jednak unikały ludzi, dlatego staram sie nie ingerowac w woliere zbytnio
Czasem zdarzalo sie ze jakis ptak byl bardziej oswojony lub ciekawy i podchodzil blizej, ale w duzej mierze sprzedaje ptaki do pobliskiego kola wiec zalezy mi aby sie jednk nie oswajaly
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany