OHZ

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

OHZ

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 8:17

Na początek mam pytanie czy nikt nie ma nic przeciwko, temu żebyśmy rozmawiali w tym temacie i na tym forum o OHZ-ach ?

Jeśli nie, to prosze wszystkich o informacje na temat założenia OHZ-u. Jakie są potrzebne dokumenty itd. W jakich OHZ-ach polowaliśćie ( Koledzy Myśliwi), i które uważacie za najlepsze.
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez kogut » Czwartek, 23 Listopad 2006 9:25

Z tego co wiem to na forum nie mozna poruszać tematów handlowych, kupie-sprzedam, ani kryptoreklamy.

Ja myśliwym nie jestem, moje doświadczenie z OHZ-ami jest takie, że kiedyśmiałem okazję w takim być i ogladać, bardzo ciekawa wycieczka mieli tam też dziki, kuropatwy.

Co do organizacji, jak one funkcjonują do kogo należą to raczej jest to w gestii Polskiego Zwiazku Łowieckiego. Proponuję spróbować popytać na forum łowieckim

Pozdrawiam
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 9:33

Dziekuje! Chodzi mi nie tyle o funkcje komercyjną OHZ-ów ale o ich rolę, i zasady funkcjonowania.
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Admin » Czwartek, 23 Listopad 2006 12:15

Ja także nie jestem myśliwym, nie znam podstawy prawnej działania OHZ. Wydaje mi się, ze ohz-y działają w ramach PZŁ, nie wiem czy tak szary człowiek moze stworzyć sobie OHZ ale chyba nie. Sprawa jest o tyle utrudniona, że nie każdy może założyć sobie hodowle np saren czy kuropatw. Nie jestem już w tej chwili pewien ale jedynie hodowla bażantów i danieli nie wymaga specjalnych zezwoleń, natomiast na inną dziczyznę trzeba mieć pozwolenie wojewody.

Szczegółów musisz poszukać głównie wśród ludzi zwiazanych z myśliwstwem.
Admin
Good
 
Posty: 27
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 11:10
Miejscowość: Klon

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 12:33

Panie Adminie ;) ma Pan całkowitą racje, tyle że na daniele też trzeba mieć jakiś kwitek, bażanty są natomiast całkowicie wolne od pozwoleń.
Natomiast koło łowieckie będzie miało pozwolenie i to oni będą ewentualnie hodować dziki, a ja bażanty. Byłbym niezmiernie szczęśliwy gdyby to wypaliło, gdyby moje wysiłki nie poszły na marne :) bo w końcu mam tylko 13 lat.
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Admin » Czwartek, 23 Listopad 2006 12:57

Maciek, wiek nie ma zanczenia, ale lepiej że masz 13 niż 113 :P
Admin
Good
 
Posty: 27
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 11:10
Miejscowość: Klon

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 13:26

:D
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 18:43

Już wszystko wiem...Art. 28. 1. Obwody łowieckie wydzierżawia się kołom łowieckim Polskiego Związku Łowieckiego, z zastrzeżeniem ust. 1a.
1a. Obwody łowieckie podlegają wydzierżawieniu przez Polski Związek Łowiecki tylko wtedy, gdy żadne koło łowieckie nie jest zainteresowane ich dzierżawieniem i tylko do czasu złożenia oferty przez koło łowieckie.
2. Minister właściwy do spraw środowiska, po zasięgnięciu opinii Polskiego Związku Łowieckiego, może, w drodze decyzji, wyłączyć obwody łowieckie z wydzierżawiania i przekazać je na czas nie krótszy niż 10 lat w zarząd z przeznaczeniem na ośrodki hodowli zwierzyny, w których - oprócz polowania - realizowane są cele związane w szczególności z:
1) prowadzeniem wzorcowego zagospodarowania łowisk, wdrażaniem nowych osiągnięć z zakresu łowiectwa,
2) prowadzeniem badań naukowych,
3) odtwarzaniem populacji zanikających gatunków zwierząt dziko żyjących,
4) hodowlą rodzimych gatunków zwierząt łownych w celu zasiedlania łowisk,
5) hodowlą zwierząt łownych szczególnie pożytecznych w biocenozach leśnych,
6) prowadzeniem szkoleń z zakresu łowiectwa.
3. Ośrodki hodowli zwierzyny mogą być prowadzone za zgodą ministra właściwego do spraw środowiska przez: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Polski Związek Łowiecki, instytucje naukowo-dydaktyczne oraz inne jednostki, które do dnia wejścia w życie ustawy prowadziły takie ośrodki. Prawo do prowadzenia ośrodków hodowli zwierzyny jest niezbywalne.
4. Minister właściwy do spraw środowiska, po zasięgnięciu opinii Polskiego Związku Łowieckiego, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady przekazywania w zarząd obwodów łowieckich wyłączonych z wydzierżawiania, uwzględniając tryb postępowania, jednostkom, których zadania ustawowe dają gwarancję realizacji celów, o których mowa w ust. 2.
A więc z tym OHZ to nie za ciekawy pomysł,ale hodowla i introdukcja jak najbardziej.
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany