Obrączki do znakowania piskląt

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Obrączki do znakowania piskląt

Postprzez simon » Czwartek, 11 Lipiec 2013 7:37

Hej. Szukam od jakiegoś czasu obrączek do znakowania piskląt, bardzo by mi się to przydało do wewnętrznej identyfikacji. Jaki rozmiar obrączki byłby najbardziej odpowiedni dla maleńkich bażantów? Czy ktoś się może spotkał z tak małymi obrączkami? pzdr!
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: Obrączki do znakowania piskląt

Postprzez zigi69 » Czwartek, 11 Lipiec 2013 13:47

Tak szczerze to będziesz miał raczej z tym problem ponieważ ptaki szybko rosną a co za tym idzie ich cieki (nogi) staja się coraz grubsze i teraz tak albo np możesz spróbować z jakimiś wstążeczkami czy czymś tego rodzaju i zawiążesz im na ciekach tylko tak aby był luz lub będziesz kombinował z fabrycznymi obrączkami które można założyć i ściągnąć, zaczynając od takim mikro tzn kanarkowych i będziesz co jakiś czas wymieniał na większe. No chyba że im chipy pod skórę wszczepisz :P
Pozdrawiam
Wojtas
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Obrączki do znakowania piskląt

Postprzez sputnik » Piątek, 12 Lipiec 2013 7:10

Zigi wyjaśnił chyba wszystko ;) no może jeżeli chodzi o rozmiar obrączek to chyba najlepiej zacząć od 6 mm, to na jakiś czas Ci powinno wystarczyć ;)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Obrączki do znakowania piskląt

Postprzez koala1987 » Piątek, 12 Lipiec 2013 7:40

Hej a kiedys ktos mi mowil o takich obraczkach to rozciagaja sie w jakims stopniu w miare jak ptaki dorastaja?
Nigdzie takich nie znalazłem, czy naprawdę można takie spotkac?
koala1987
 
Posty: 38
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:39

Re: Obrączki do znakowania piskląt

Postprzez garzew2 » Sobota, 13 Lipiec 2013 8:22

Hej, myślę że bardzo dobrym rozwiązaniem będą tutaj obrączki spiralne, mają one postać plastikowych sprężynek, które w miarę jak nogę będzie rosła, zaczną się rozciągać przez co nie będzie potrzeby zmieniać co chwilę na nowy rozmiar
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany