Nieznośna samica

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Nieznośna samica

Postprzez kuba » Wtorek, 27 Marzec 2007 19:08

W mojej wolierze znajduje się jedna parka bażantów na początku wszystko było dobrze,ale teraz samica strasznie dziobała bażanta.Tak że musiałem przenieść go do innego pomieszczenia.Co trzeba zrobić żeby nie dziobała?
Pozdrowienia dla wszystkich hodowców
kuba
 
Posty: 1
Rejestracja: Piątek, 01 Wrzesień 2006 20:11
Miejscowość: żełisław

Postprzez młody » Wtorek, 27 Marzec 2007 23:45

Mój Tata rodzi sobie z takimi przypadkami bardzo prosto, łapie bażanta który dziobie inne bażanty, daje mu 2 razy przez łep i zazwyczaj to pomaga :) Na serio!
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Kurak » Środa, 28 Marzec 2007 6:51

Fakt, jest coś w tych metodach "naturalnych" poskramiania bażantów. Też słyszałem od jednego hodowcy hobbystycznego ze to się sprawdza. Ale jak długo działą takie zaklęcie?:)

Ja nie zdaje się na sentymenty i w takich przypadkach od razu taki osobnik ma zakładaną osłonke na dziób. To jest przynajmniej pewna sprawa.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota

Postprzez rapit » Piątek, 30 Marzec 2007 13:45

Kuba tak sobie czytam, i się zastanawaim czy masz nieznosną samice czy kiepskiego samca. Coś mi się wydaje że problem tkwi bardziej w tym że twój kogut jest lichy.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany