Nietypowe pytanie ...

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Nietypowe pytanie ...

Postprzez adam777 » Czwartek, 17 Maj 2007 22:48

Jestem uczniem klasy III Technikum Agrobiznesu. Niedawno pisałem pracę na temat "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca". Jak się okazało praca ta zajęła pierwsze miejsce w finale ogólnopolskim. Pisałem na temat gospodarstwa agroturystycznego. Chcemy teraz wraz z tatą mój projekt wdrożyć w życie. I w tym momencie pojawił się problem. chcemy w owym gospodarstwie przetrzymywać piękne ptaki jakimi są bażanty na początek będzie to 2-3 pary. Nie możemy znaleźć informacji na temat czy w tym przypadku wymagane jest pozwolenie, jeżeli tak to jakie i gdzie można je uzyskać ewentualnie koszt takiego pozwolenia oraz czy przy zwiększaniu ilości tych ptaków trzeba mieć kolejne pozwolenia. Wogóle czy te ptaki można przetrzymywać w takim gospodarstwie i czy nie jest to sprzeczne z prawem. Dla Was jest to pewnie błaha sprawa lecz dla nas bardzo ważna. Prosiłbym o odpowiedź na moje zapytanie. Podaję swój adres mailowy: adam777888@wp.pl
Z góry dziękuję.
adam777
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 17 Maj 2007 21:18
Miejscowość: Petrykozy

Postprzez szmery » Piątek, 18 Maj 2007 15:33

witam.
tego typu pytania były poruszane już na forum, proponuje trochę poszukać a przy okazji możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z bażantami
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez rapit » Piątek, 18 Maj 2007 19:59

Witaj naforum,
Tak przestudiuj to forum a dowiesz się bardzo duzo.


Co do pozwoleń, na bażanty nie jest wymagane żadne pozwolenie. Bazanty są przyjęte do hodowli i mozesz je spokojnie hodować.

Jak byś chciał zrobić dużą fermę bażantów to warto ten fakt zgłosić do weterynarza powiatowego, zgłosić czyli napisać pisemko, nie trzeba żadnego pozwolena.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez młody » Sobota, 19 Maj 2007 9:34

Pozwoleń nie trzeba, trzeba dużo doświadczenia. Bo skoro to ma być gospodarstwo agroturystyczne to tym bardziej musisz wszystko mieć opanowane na tiptop.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez adam777 » Sobota, 19 Maj 2007 9:35

Dziękuję bardzo za odpowiedzi na moje pytanie :D Napewno będę studiował każde forum bardzo dokładnie. Jeszcze raz dziękuję :D
adam777
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 17 Maj 2007 21:18
Miejscowość: Petrykozy

Postprzez xwiatr » Niedziela, 20 Maj 2007 22:05

Jeśli chcesz hodować bażanty w gospodarstwie agrostrystycznym, to musisz zabdać o to, aby prezentowaly sie one wspaniale.
Musisz więc zapewnić im doskonałe warunki. Nie mogą mieć w wolierze ciasno. Im więcej będzie przypadało miejsca na jednego ptaka, tym lepiej.
Jeśli zapewnić im doskonałe warunki bytu, to wtedy na pewno będą ozdobą twojego gospodarstwa.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany