Nie koniecznie na temat

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Nie koniecznie na temat

Postprzez Hobbysta » Piątek, 04 Maj 2007 12:21

Witam wszystkich
Jestem tu nowy i mam pytanie: w jaki sposób "przekonać" bażanty do zjadania przeznaczonych dla nich mieszanek zbóż? Moje ptaki (b.złociste)chodzą wolno po podwórku (mają przycięte lotki) i oprócz pszenicy, granulatu i ziemniaków ze śrutą niczego się nie chwytają. Mam jeszcze jedno pytanko: możliwe jest utrzymywanie w jednej wolierze stadka bażantów łownych z złocistymi (wkrótce wyklują się młode łowne)? Miałem kiedyś koguta b.łownego, który non stop "prał się" z kogutem kury domowej średniej wielkości i walki te wygrywał. Był cholernie zawzięty. Od niedawna hoduję b.złociste i kogut wygląda bardzo "pokojowo". Byłoby na rękę gdyby się tolerowały. Z góry dzięki za każdą informację.
Hobbysta
 
Posty: 27
Rejestracja: Piątek, 04 Maj 2007 11:43
Miejscowość: śląskie

Postprzez młody » Piątek, 04 Maj 2007 12:33

Nie ma sęsu przekonywac bażantów do jedzenia tego co im każesz, ja przyjmuje zasade że daje im to co chcą chyba że przesadzają to czegos daje im mnie lub wcale.

Bazanty same najlepiej wiedzą co i m potrzebne. Raz tylko miałem przypadke że bażanty zadmiernie upodobały sobie słonecznik , musiałem go wyeliminowac z paszy bo poprostu zaczęły obrastać tłuszcem.
Miałem jeden upadek, samica miała zatłuszczoą wątrobę.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez młody » Piątek, 04 Maj 2007 12:35

A co do współżycia różnych gatunków to zalezy od temperametu osobników. Niektóre się tolerują inne nie. Poprostu. Jednak jak jest sezon godowy tak jak teraz to raczej wszystkie są bojowo nastawione.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

c.d.

Postprzez Hobbysta » Piątek, 04 Maj 2007 12:49

Dzięki za infor. A czy roczny niewybarwiony kogut złocisty jest już płodny? Nie znalazłem niczego w tej materii.
Hobbysta
 
Posty: 27
Rejestracja: Piątek, 04 Maj 2007 11:43
Miejscowość: śląskie

Postprzez kamil » Wtorek, 22 Maj 2007 18:18

bazant zloty i diamentowy jest plodny dopiero w drugim roku
KAMIL
kamil
 
Posty: 7
Rejestracja: Poniedziałek, 21 Maj 2007 18:20
Miejscowość: Bałków

Postprzez barciol » Poniedziałek, 28 Maj 2007 17:03

Witam.
mój kogut ma 1 rok i nie jest jeszcze wybarwiony a mam już po nich 7 młodych, więc nie do końca zgadzam się z tą teorią.
barciol
barciol
 
Posty: 26
Rejestracja: Czwartek, 04 Styczeń 2007 16:04
Miejscowość: śląsk

Postprzez młody » Poniedziałek, 28 Maj 2007 17:35

Słusznie to barciol ująłeś
nie do końca zgadzam się z tą teorią


Bo to tylko teoria :D
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany