młynek do produkcji paszy dla bażantów

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

młynek do produkcji paszy dla bażantów

Postprzez simon » Czwartek, 14 Listopad 2013 8:52

Witajcie, mam takie pytanie czy macie może jakieś namiary na młynki do produkcji własnej paszy? Mam trochę zboża, więc pomyślałem czemu samemu nie robić paszy :)
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: młynek do produkcji paszy dla bażantów

Postprzez zigi69 » Piątek, 15 Listopad 2013 9:41

Jeśli mam być szczery to ja nigdy nie byłem fanem podawania bażantom śrutowanego zboża, co taki bażant ma za radość siedzi w wolierze żre tylko coś o jednorodnej konsystencji. Ja podaje zboże w całości a jeśli mam to kukurydze w kolbach a latem zboże w kłosach. Zresztą jeszcze jest inna sprawa bażanty nauczone na śrutowanym w naturalnych warunkach zdechną z głodu...
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: młynek do produkcji paszy dla bażantów

Postprzez simon » Piątek, 15 Listopad 2013 10:42

O tym nie pomyślałem. Z drugiej strony nie mam zamiaru ich raczej wypuszczać. Ale chyba zaletą śrutowanej paszy jest możliwość dodawania ewentualnie jakichś dodatków paszowych czyż nie?
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: młynek do produkcji paszy dla bażantów

Postprzez zigi69 » Piątek, 15 Listopad 2013 19:16

Biore wiadro wsypuje ziarno w całości dosypuje witam czy paszy nie przejmuje się, mieszam ręka zboże zawsze trochę się obklei. Wszystko znika, a jak czegoś jest mało jakiś koncentrat witaminowy to dosypuje do ziemniaków gotowanych.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: młynek do produkcji paszy dla bażantów

Postprzez hunter » Środa, 15 Listopad 2017 12:13

Koledzy odświeżę trochę temat. Zastanawiałem się nad zakupem młynka do paszy. Mam duże stadko zwierząt- oprócz bażantów mam nioskę, kury ozdobne, perlice, króliki, kilka owce kameruńskich. Myślę że taki młynek przy takiej ilości i różnorodności ptactwa spradwz sie u mnie. Czy ktoś miał ten model albo może wypowiedzieć się o parametrach:

Zasilanie: 230V
Silnik: 900W
Wydajność w kg/h: min:50/max 230kg (*)
W komplecie z trzy sita o otworach: ø4 mm, ø6mm i ø8mm
hunter
 
Posty: 64
Rejestracja: Poniedziałek, 06 Listopad 2017 12:45

Re: młynek do produkcji paszy dla bażantów

Postprzez kunek » Czwartek, 16 Listopad 2017 10:08

Ten młynek jest o tyle dobry że ma silnik indukcyjny więc jest mało awaryjny, ale minusem jest mniejsza wydajność , jeżeli zamierzasz dużo używać to warto coś takiego kupić, ale musisz się liczyć z tym , że wolno mieli
jeżeli młynek byłby mało używany to lepiej kupić młynek o mniejszej mocy z silnikiem szczotkowym
kunek
 
Posty: 80
Rejestracja: Środa, 10 Luty 2016 11:07


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany