Mała woliera dla bażantów

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Mała woliera dla bażantów

Postprzez Bodzio » Poniedziałek, 12 Luty 2007 0:04

Wiem że ten temat był poruszany już wielokrotnie ale troche pod innym kontem.

Moja przygoda z bażantami zaczęła się w tym roku kupiłem 2 kurki i koguta i wypuściłem je do starego ogrodu (kiedyś bażantów było zatrzęsienie) myślałem że przywrócę populację tych pięknych ptaków, ale nic bażanty zniknęły, może to psy je zjadły, moze lisy może poszły w inne miejsce, a najprawdopodobniej dzieci sąsiada je złapały bo podczas śniegów trzymały się bardzo blisko.

Niemniej jednak chciałbym zbudować wolierkę taką na 3-4 sztuki, moze z oczkiem z ładnym ustrojem. Tak ze jak wnuki przyjadą to będzie na co popatrzeć, a i miejskie dzieci zainteresują się czymś innym niż tylko komputerem .

Moje pytanie jest takie, jakie wymiary woliery kształt polecacie? jaka konstrukcja itp.

Dziękuje za rady
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez młody » Poniedziałek, 12 Luty 2007 1:06

Piękne rzeczy piszesz, zawsze uważam że to super mpomysł, Dla wnóków bezie frajda murowana. Jak zaaranżujesz ładną wolierkę w ogródku to będzie poprostu super sprawa. Kształt? hmmm jak w koncie to prostokąt, jak na środku to polecam kształ zblizony od koła... moze sześciokąt. Wysokość minimum 2 metry, najlepiej 3. Jak najdelikatniejsza konstrukcja. Nie wiem jak masz z placem ale im wiecej powierzchni tym lepiej.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Bodzio » Poniedziałek, 12 Luty 2007 1:34

Do dyspozycji mam troche placu, myślałem o wolierze umiejscowione nieco zboku by kazdy ruch na podwórku nie płoszył bażantów. Chciałbym też zeby to nie było w koncie gdzie nikt nie zagąda. Tak wiec woliera nie będzie przyklejona ani do muru ani do płotu, chciałbym aby była ładnie zaaranżowana, mam miejsce w którym mogę poświecić około 30 mkw no w porywach 50. Myślę o kształcie regularnego sześcianu, cała konstrukcja w kształcie namiotu cyrkowego. Ściany 2m, najwyższy punkt 3m. Zakombinuje też małe oczko wodne.

Gatunek jaki chciałbym tam mieć to zwykłe bażanty łowne, najbardziej naturakne jak dla mnie.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Budowa woliery

Postprzez kogut » Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:30

O to masz do dyspozycji kawał placu. 5o metrów kwadratowych to już mozna całkiem nieźle zaszaleć.
Moich kilka rad:
1. Bażant łowny to dobry pomysł na początek, zacznij od tego gatunku.
2. Nie słuchaj dobrych rad że optymalnie na 3 bażanty to będzie 10metrów.... itd. itp Moje zdanie jest takie im wiecej tym lepiej.
3. Jak masz czas i troche werwy do pracy warto przemysleć całą aranżacje, oczko wodne mi się nie udało ale to dobry pomysł przy takiej powierzchni.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez kogut » Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:34

acha to nie koniec moich rad, jak będą potrzebne następne to wal jak w dym :P
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Karolina » Poniedziałek, 12 Luty 2007 19:07

To bardo ciekawy pomysł, od jakiegoś czasu męczy mnie o coś takiego syn. Ma 12 lat, byli gdzieś z kasą na wycieczce w jakiejś myśliwskiej hodowli i zobaczył tam woliery. Z tego co poczytałam na forum nie jest to trudne ale... boje się że po jakimś czasie znudzi się i i tak mi to na głowe spadnie.

Ile kosztuje taka woliera. Bo bazanty parka 50-60zł?
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin

siatki i inne elementy budowy woliery

Postprzez Bodzio » Poniedziałek, 12 Luty 2007 19:26

Właśnie dobre pytanie, ile kosztuje siatka, gdzie ją najlepiej kupić. Bo konstrukcje zrobię rurek, mam z demontażu starego centralnego.

Jakie siatki polecacie, mam konto na allegro czy warto tam kupować?
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

rapit

Postprzez rapit » Poniedziałek, 12 Luty 2007 21:35

Na allegro jak to na allegro, zalezy od kogo kupisz.

Jeżeli chodzi o kalkulacje budowy wliery to najlepiej obliczyc powierzchnię siatek (boki siatka metalowa- góra siatka lekka) i wymnożyć przez cene.
Na innym forum znalazłem link do sklepu internetowego, ja sam nic nie kupowałem ale ogólnie chwalą sobie ten sklep. Ceny mają bardzo rozsądne:
www.hodowlany.pl

Jak masz konstrukcje z głowy to odliczając pracę cena woliery sprowadzi się głównie do siatki ewentualnie pozostaje jescze kewsia fundamentu. ale to zalezy jaki głęboki jest potrzebny, bo jak na szcelnym podwórku będzie stała woliera to wystarczy 15cm głębokości.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez kogut » Poniedziałek, 12 Luty 2007 23:04

Siatka hex dobrze sprawdza się jak nie ma obawy przed dużym pseem. Czyli jak masz szczelne podwórko ikundle ze wsi nie włażom to jest to tanie i dobre rozwiązanie.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez młody » Niedziela, 18 Luty 2007 11:22

Problemem jest to, że nie ma możliwości połączenia tego starego gołębnika z wolierą. No ale na pocztek jak trza to trza.

Dezynfekcja to podstawa, bom golebie przenosza różne choroby które dla pisklaków mogą być zabójcze.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany