Kurka bażanta złotego kicha

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Kurka bażanta złotego kicha

Postprzez Martin » Czwartek, 21 Listopad 2019 9:41

Witam, już od ponad roku kurka bażanta kicha, czasami nawet dość mocno, a czasami ma spokój cały dzień, brak innych objawów, jest też razem z 6 innymi bażantami, żaden nie kicha, nie zaraził się, nie ma objawów.
To trwa przynajmniej półtora roku.

Próbowałem już różnych rzeczy poza antybiotykami jako że nie widzę objawów to nie wiem co podać, z dostępem do weterynarza u mnie krucho bo mieszkam w Warszawie. Wszędzie tylko pieski i kotki przyjmują.

Ktoś ma jakieś rady albo spotkał się z takim kichaniem bez innych objawów?
Dodam, że kurka ma apetyt, jest ruchliwa, w zeszłym sezonie dochowała 8 całkowicie zdrowych kurczaków, do dziś mają się świetnie.
Martin
 
Posty: 5
Rejestracja: Piątek, 08 Marzec 2019 7:35

Re: Kurka bażanta złotego kicha

Postprzez 123Kuba » Czwartek, 28 Listopad 2019 8:37

Jeżeli poza tym że kicha i nic się innego nie dzieje to raczej niema się czym przejmować.
123Kuba
 
Posty: 3
Rejestracja: Środa, 27 Listopad 2019 8:06

Re: Kurka bażanta złotego kicha

Postprzez Martin » Czwartek, 09 Styczeń 2020 9:54

Jeśli przez ponad rok kicha i nie zdechła do tej pory ani nie zaraziła innych bażantów no to rozumiem że nie jest to jakaś poważna choroba, niemniej czasem nie kicha w ogóle ale czasem męczy ją to z godzinę zanim przestanie kichać i to strasznie głośno kicha, echo się niesie nacałą dzielnicę. Wydaje mi się że przy większej wilgotności na dworzu to częściej kicha.
Tak czy siak chciałbym jej jakoś pomóc, jakby ktoś miał jakiś pomysł.
Martin
 
Posty: 5
Rejestracja: Piątek, 08 Marzec 2019 7:35


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany