Kupiłem starego koguta

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Kupiłem starego koguta

Postprzez apsik » Piątek, 09 Luty 2007 23:20

Byłem ostatnio, na wystawie ptaków we Wrocławiu. W hali ludowej, wystaw spodziewałem sie czegoś lepszego, ale wszyscy narzekali i mówili ze rok wczesniej było lepiej.

Ale kupiłem tam koguta, bo stwierdziłem, że dobrze jest h\raz na jakiś czas odświerzyć krew. Kogut całkiem ładny, ale sprzedawca mówił ze 2 letni. Był ostatnio u mnie znajomy i powiedział że to młody kogut, ale nie chciał powiedzieć jak to rozpoznać. Może mi ktoś powiedzieć jak rozpoznać wiek koguta?
apsik
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 02 Październik 2006 19:51
Miejscowość: Polska

Kogut bażanta

Postprzez kogut » Sobota, 10 Luty 2007 10:49

Nierozpoznać wieku kury bazanta łownego to nie jest dyschonor, bo nie ma pewnosci nawet najstarszy hodowca. Ale kogut ma ostrogi i po ich długości rozpoznaje się wiek bazanta.

Ale nie martw się, roczny kogut też da radę:)
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez rapit » Sobota, 10 Luty 2007 13:53

Tak ostrogi to jedyny skuteczny sposób, są podobno "specjaliści" co rozpoznawają po piórach na szyji, ale chyba wiecej w tym madrowania niż zasad :P
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany