kulenie bażantow

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

kulenie bażantow

Postprzez Bocian » Wtorek, 27 Maj 2014 21:27

Witam
moze ktos byl by w stanie mi podpowiedziec co moze byc moim malym bazanciakom maja gdzies okolo tygodnia i od 2 dni nie ktore z nich zachowuja sie w dziwny sposob cos jak by kulaly nie wiem sam jak by to opisac dokladnie ale wyciagaja nogi przed siebie i sie pokladaja a jesli juz wstana to na krotka chwile po czym ponownie klado sie w ten dziwny sposob a i zauwazylem ze nie ktore z nich maja tak jakby lekko opuszczone skrzydelka wyglada to tak jak by nie mialy sily chodzic do jedzenia podaje im jajko i zerowkie dla kurczakow a do picia przegotowana wode moze ktos wie jaki lek trzeba bylo by im podac czy cos jesli byl by ktos w stanie mi pomoc to byl bym bardzo wdzieczny
Bocian
 
Posty: 10
Rejestracja: Czwartek, 01 Kwiecień 2010 17:41

Re: kulenie bażantow

Postprzez zbyniu78 » Środa, 28 Maj 2014 9:51

Witam, młode pochodzą ze sztucznych lęgów czy naturalnych?
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: kulenie bażantow

Postprzez Bocian » Środa, 28 Maj 2014 13:34

ze sztucznych wyklute byly w inkubatorze a teraz siedza pod kwoko dzis widze ze jest juz wiecej slabszych bazanciakow
Bocian
 
Posty: 10
Rejestracja: Czwartek, 01 Kwiecień 2010 17:41

Re: kulenie bażantow

Postprzez zbyniu78 » Czwartek, 29 Maj 2014 11:34

Nie jestem jakimś wielkim specjalistą ale prawdopodobnie jest to problem z inkubatorem. Przyczyną może być:
- zbyt niska temperatura w urządzeniu
- za słaba wentylacja
- zarazki w inkubatorze (nie była robiona dezynfekcja)
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: kulenie bażantow

Postprzez Bocian » Czwartek, 29 Maj 2014 21:10

nie no inkubator opanowalem dosyc dobrze jak narazie na wszystkie jajca jakie tam mialem to tylko 1 sie popsulo zarodek obumarl inkubator odkazilem jak nabardziej duzo o tym czytalem
juz wiem co jest moim bazantom brak witaminy "D" ja przechowuje je w piwnicy pod sztuczna kwoko do picia dawalem im tylko czysto przegotowano wode bez zadnych witamin a to jest za malo ponoc dobrze jest gdy kurczaki maja dostep do promieni slonecznych bo to wlasnie slonce dostarcza czesciowo witamine "D"
wczoraj kupilem MltiWitaminy dla goleby podalem im do picia a dzis dodatkowo do kupilem Tran ktory mozna podawac dodatkowo bazanciakom teraz zostalo mi tylko obserwowac co sie z nimi bedzie dzialo w dalszym ciagu mam nadziej ze wszystko bedzie ok bo za tydzien mam termin na pawiaki i nie chcial bym zeby cos sie z nimi dzialo bo to za cenny dobytek
Bocian
 
Posty: 10
Rejestracja: Czwartek, 01 Kwiecień 2010 17:41

Re: kulenie bażantow

Postprzez janek » Piątek, 30 Maj 2014 10:48

No przyczyn może być masa, mam nadzieje, że te witaminy im pomogą, daj znać jak z rezultatami, może to pomóc innym hodowcom!
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: kulenie bażantow

Postprzez KasiaB87 » Piątek, 30 Maj 2014 20:13

no właśnie tu głównie chodzi o witaminę D czyli o słońce, ja dawałam w zeszłym roku maluchom profilaktycznie kropelkę wit d ale takiej z apteki bo mam małe dziecko :)
KasiaB87
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014 18:03

Re: kulenie bażantow

Postprzez Bocian » Wtorek, 03 Czerwiec 2014 22:09

problem kulejacych bazanciakow zostal rozwiazany udalo mi sie je podleczyc jednak nie do konca wyszko tak jak chcialem nie ktore z bazanciakow maja krzywe palyszku a jeden ma nawed krzywe nogi do picia podawalem im MultiWitamine i Tran
Bocian
 
Posty: 10
Rejestracja: Czwartek, 01 Kwiecień 2010 17:41


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany