królewski

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

królewski

Postprzez barciol » Środa, 01 Sierpień 2007 14:43

Witam.
niedawno kupiłem samca bażanta królewskiego (2 letniego) po okazyjnej cenie 40zł lecz jego były właściciel powiedział mi że kogut rozdziobuje jajka.chciałbym się dowiedzieć jakie są metody by temu zaradzić.
pozdrawiam. :D
barciol
barciol
 
Posty: 26
Rejestracja: Czwartek, 04 Styczeń 2007 16:04
Miejscowość: śląsk

Postprzez szmery » Środa, 01 Sierpień 2007 16:23

witam.
gdy mój kogut bażanta łownego rozdziobywał jajka to w wolierze rozrzuciłem sztuczne jajka o podobnej wielkości. zrobiłem je z kleju do płytek aby były wytrzymałe i efekt był taki ze samiec po dwóch dniach znudził się i prawdziwe jajka pozostawił w spokoju.. po tym zabiegu juz nie miałem z nim problemów.... :) ale czy ta metoda zadziała u Ciebie to nie mam pojęcia...???... słyszałem także aby obcinać twardą końcówke dzioba ale według mnie jest to trochę okrutne wobec ptaka bo można go poważnie zranić co za tym idzie będzie miał problemy z pobieraniem pokarmów poniewaz będzie sprawiało mu to ból.......
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez xwiatr » Środa, 08 Sierpień 2007 19:47

Też uważam, że obcinanie dziobów jest niehumanitarne.
Rozdziobywanie jaj to jest bardzo częsty problem w hodowli bażantów.

Najczęściej jaja zaczyna rozdziobywać właśnie kogut. Potem, uczą się od niego rozdziobywać kury.

W przypadku mojej hodowli również zawsze pomagały sztuczne jaja. Nie jest to droga zabawa. Ja płaciłem po 50gr za sztukę.

Raz jednak nie pomogły nawet sztuczne jajka.
Musiałem więc kogutowi założyć osłonkę na dziób.
Dopiero wtedy przestały rozdziobywać.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany