Kilka pytań na początek hodowli

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Kilka pytań na początek hodowli

Postprzez Tomek95 » Czwartek, 10 Marzec 2011 21:45

Witam. Jestem nowy na forum, jestem Tomek mam 16 lat. Moja przygoda z hodowlą bażantów zaczeła się jakiś miesiąc temu, gdy zakupiłem parke bażantów łownych. Oprócz bażantów mam jeszcze gołębie. Bażanty trzymam w wolierze 2x2x2m, mają również dostęp do pomieszczenia o wymiarach 3x3x2m. Mam pytanie czy w takich warunkach można dochować sie młodych ? czy jajka mogła by wysiedzieć kura nioska ? Słyszałem, że kiedy kura bażanta zniesie jajka, to kogut je zniszczy, czy to prawda ?? Planuje w przyszłości zrobić wiekszą woliere, i chować więcej tych pięknych ptaków... Proszę o odpowiedzi, i pozdrawiam. Tomek
Tomek95
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 10 Marzec 2011 21:34

Re: Kilka pytań na początek hodowli

Postprzez Tomek95 » Czwartek, 10 Marzec 2011 21:47

Pszepraszam, temat nie w tym dziale co powinien być. Ale prosze o odpowiedzi.
Tomek95
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 10 Marzec 2011 21:34

Re: Kilka pytań na początek hodowli

Postprzez kogut » Czwartek, 10 Marzec 2011 23:32

Tomek masz racje , nie ma co liczyć że kura wysiedzi jaja w warunkach małej woliery. Na twoim miejscu kupił bym inkubator albo kurki silki, które wysziedzą ci jaja i zajmą się pisklakami.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany