kanibalizm!!!!

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

kanibalizm!!!!

Postprzez akcent » Sobota, 06 Czerwiec 2009 22:01

Witam


mam już 3 grupy lęgowe bażantów, w jednej z nich około 20 osobników bażanta łownego (kilkutygodniowe) mają objawy kanibalizmu

zaczęło się od naddziobywania zadków, gdy pokazała się krew dołączali się wszyscy i dziobali dalej.
następnie dałem im karmę dla psów :oops: o dziwo podziałało
nie dziobały się przez kilka dni,

następnie połączyłem tą grupę ze starszymi nieco bażantami, po tygodniu życia razem zachodzę a tam trzy większe bażanty mają czerwone głowy od krwi... te mniejsze kanibale dziobią większe!

znów rzuciłem karmę, chyba narazie pomaga.

Co może być przyczyną takiego zachowania?


PS. jak widzę jak one się dziobią to mam chęć wszystkie trzasnąć o ścianę. Chodzi się koło tego jak koło dziecka a później takie rzeczy się dzieją
:x
[URL=http://forum.bazanty.pl/viewtopic.php?p=2352#2352]Potrzebujesz inkubatora?
Zajmujemy się produkcją ptasich inkubatorów za niskie ceny!! SPRAWDŹ
[/URL]
akcent
 
Posty: 76
Rejestracja: Piątek, 11 Kwiecień 2008 11:35

Postprzez mikołaj » Sobota, 06 Czerwiec 2009 23:21

z bażantami tak jest nawet jeśli by się jakiś podrapał i by mu leciała krew z nogi to i tak by sie zabrały za niego znajomy mi powiedział kiedyś abym wstawił w takim wypadku czerwone światło jesli masz je w odchowalniku lub jakimś pomieszczeniu , lub możesz zakłaać im nie noski
http://hodowlany.pl/i143_Nakladki__obra ... 50szt.html

ale może za dużo ich jest w jednym miejscu i dlatego , ja odchowałem kurki zwykłe, beż żadnych strat a bażanty padają z byle jakiego powodu , to jest ten problem z nimi
mikołaj
 
Posty: 68
Rejestracja: Niedziela, 04 Maj 2008 13:58
Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Hobbysta » Niedziela, 07 Czerwiec 2009 13:32

Z moich doświadczeń wynika, że podstawowe przyczyny kanibalizmu to przegęszczenie i brak jakichś składników pokarmowych. U mnie karma dla psów też w tym roku podziałała ale i miejsca trzeba było im zrobić więcej. Ponoć czerwone lampy też zdają egzamin. Ale to tylko leczenie objawów a nie przyczyn.
Hobbysta
 
Posty: 27
Rejestracja: Piątek, 04 Maj 2007 11:43
Miejscowość: śląskie


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany