Kaczki mandarynki

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Kaczki mandarynki

Postprzez kogut » Sobota, 22 Styczeń 2011 14:50

Od roku próbuje swoich sił z kaczkami, zacząłem od najbardzie pupularnych mandarynek. Niestety nie dochowałem się lęgów, kaczki mają dużą wolierę, małe oczko wodne, dużo przestrzeni mimo to parka, którą zakupiłem nie zniosła żadnego jajka, ani sztuki niw eidziałem też by samiec pokrywał samicę. Kaczka mandarynka pewnie nie sa tak łatwe w hodowli jak inne kaczki domowe, miałem kiedyś stadko kaczek staropolskich. Czy to błąd w chowie z mojej strony czy trafiłem poprostu na kiepską parkę. Parka madarynek, którą mam trzyma się razem i naprawde ładnie wygląda. Zarówno samiec jak i samica ma kopiowane jedno skrzydło.
Z góry dzięki za poradę.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: Kaczki mandarynki

Postprzez Woliera » Poniedziałek, 24 Styczeń 2011 22:58

Ja też miałem problemy z mandarynkami, tzn też zaczynam i jescze się nie odzekałem legów. Ogólnie chyba zarówno kaczki mandarynki jak i kaczki karolinki nie są super łatwe w hodowli a przynajmniej rozmnażaniu. Mówił mi to facet od którego kaczki kupowałem. Zresztą cena musi się skąś brać, bo nie są to najtańsze ptaki.
Woliera
 
Posty: 17
Rejestracja: Piątek, 15 Październik 2010 13:42

Re: Kaczki mandarynki

Postprzez Kaczor » Wtorek, 25 Styczeń 2011 11:53

Hodowla kaczek mandarynek i Karolinek czyli podstawowych kaczuszek ozdobnych jest bardzo łatwa. Nie ma większych problemów z lęgami ani utrzymaniem. Kacza mama chętnie i dobrze wodzi pisklęta i opiekuje się młodymi. Bywa że nawet kaczor pomoże w pilnowaniu młodych.

Normalnie u mnie pary kaczek mandarynek składają jaja koło końca kwietnia w maju i same wysiadują młode. Średnio jest około 8 jaj na jedna parę, podobnie u Karolinek.

Powodem Waszych niepowodzeń może być to że za młode kaczki macie. Kaczki Mandarynki potrafią wyprowadzić 2 lęgi z czego ostatni lęg nawet na koniec lata. Czyli jak ktoś Ci sprzedał kaczki z września to dojrzałości płciową osiągają w czerwcu, co połączeniu ze zmianą otoczenia sprawiło, że po prostu nie powiły gniazda w terminie. Oczywiście mogliście trafić na felerne kaczki i nieuczciwego sprzedawcę. Jednak ja bym poczekał już niedługo nowy sezon lęgowy i wtedy się wszystko okaże.
Kaczor
 
Posty: 3
Rejestracja: Wtorek, 25 Styczeń 2011 11:45

Re: Kaczki mandarynki

Postprzez rapit » Czwartek, 27 Styczeń 2011 14:41

Mandarynki słyszałem że dobrze sie niosą i łatwe są w rozmnażaniu, tak też było u mnie. Może poprostu zakupiliście kiepskie parki, takie ptaszki warto kupowac od pewnego hodowcy.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Re: Kaczki mandarynki

Postprzez Karolina » Sobota, 19 Luty 2011 22:51

Mam tez poza bażantami własnie te kaczuszki. Dokładnie ma po parce mandarynek i karolinek. Karolinki ładnie się niosą, naturalnie nad sadzawką kaczka wysiedziała młode. Jezeli zaś chodzi o kaczki mandarynki to totalna cisza drugi sezon i nic. Może poprostu miałam pecha i strafiłam na felerną parę.
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany