KACZKA MANDARYNKA

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

KACZKA MANDARYNKA

Postprzez pasachero » Środa, 28 Marzec 2007 19:05

Witam!
Mam pytania na temat hodowli mandarynki ( coprawda to nie bażant, ale niestety nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mie pytania więc postanowiłem zapytac tutaj...)
Od kilku dni jestem szcześliwym posiadaczem parki mandarynek, 'teren który zamieszkują' to 180 mkw w tym około 70 mkw to oczko. Zarówno teren wokół oczka jak i samo oczko są bujnie obsadzone wszelkiego rodzaju 'zieleniną' i kaczki mają mnóstwo miejsca by się chowac . Pytanie moje brzmi czy na tej powierzchni mogę mieć jeszcze jedną bądź dwie parki - poprostu te dwie 'giną' w tłumie...
Oraz zrobiłem sobie budke legową tylko nie wiem czy mam ją postawic na ziemi czy gdzieś zawiesić , czy ma byc blisko czy daleko od wody ?
Z góry dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi. Pozdrawiam !!!
pasachero
 
Posty: 1
Rejestracja: Środa, 21 Marzec 2007 22:03
Miejscowość: małopolska

Postprzez kogut » Czwartek, 29 Marzec 2007 15:40

Witaj,
Ja kaczek nie mam ale wiele się naoglądałem. To co opisujesz to wręcz wymarzone warunki dla mandarynek. Znajomy ma mandarynki 4 sztuki w wolierze około 20 metrów kwadratowych, tak więc jak do swojej woliery dodsz jszcze kilka parek to problemu nie będzie. Budke lengową ten właśnie znajomy ma przy samej wodzie ustawioną na brzegu oczka, tak że kaczki mają dostę p do niej i z wody i z lądu. Umiejscowiona jest na małym podeściku z pocgyłym podejściem.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany