jesienne dodatki do diety

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

jesienne dodatki do diety

Postprzez szmery » Sobota, 22 Wrzesień 2007 10:56

witam :) jakie jesienne owoce podajecie swoim bazantom?? moje stadko na przykład uwielbia owoce dzikiego bzu i winogrona
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez dabek » Sobota, 22 Wrzesień 2007 20:05

Cześć!!!
Ja osobiście z bażantami próbuje wszystkiego moje uwielbiają również owoce dzikiego bzu i świeżą rybę
Oprócz nasion należy tez podawać: buraki pastewne, brukiew, , kapustę pastewną ,bulwy topinamburu wzbogacające w mikroelementy organizm bażanta.
-------
dabek
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 14 Sierpień 2007 21:12
Miejscowość: Okonek

Postprzez rapit » Niedziela, 23 Wrzesień 2007 8:47

Faktem jest że bazanty muszą się przyzwyczić do każdego nowego pokarmu. Moim np zajęło chyba z dwa tygodnie by zacząć dziubać kapuste. Ale mimo to rzucam im co mi w ręce wpadnie. Tak jak pisaliście kilka kisci dzikiego bzu, trochę urwę winogrona, wrzuce kilka jabłek do woliery. Jedne dziubią drugie nie. Nie robie też z tego reguły, poprostu rzucam co mi w ręce wpadnie. Jednak staram się by zawsze coś miały podstawą u mnie jest kapuste.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez szmery » Niedziela, 23 Wrzesień 2007 10:09

moje za jabłkami to nie przepadają... nie wiem może w ich upodobania nie trafiłem.... ale nadrabiają śliwkami węgierkami :D heh dzisiaj idę do lasku narwać trochę jarzębiny i może po drodzę znajde jeszcze coś ciekawego... :) a Ryb jeszcze nigdy nie dawałem. w wolnej chwili wybiore się nad zbiornik lub nad rzeke i nałapie płotek i ukleji... 8)
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez Franek » Niedziela, 23 Wrzesień 2007 20:35

Śliwki..... mniam, jak czytam co dajecie bażantom to aż mi ślinka cieknie.
Franek
 
Posty: 20
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Październik 2006 15:17


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany