Jak bażanty sobie radzą gdy jest zimno?

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak bażanty sobie radzą gdy jest zimno?

Postprzez edgar9 » Czwartek, 02 Listopad 2006 0:49

Witajcie, siedzę sobie właśnie w ciepłym domu przy kominku a za oknem chula wiatr, pada deszcz ze śniegiem i jest ledwo jedna kreska powyżej zera. I jak sobie pomyślę, że tam na dworze zimują moje bażanty to aż mnie ciarki przechodzą.
Zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno dobrze przygotowałem im wolierę. Bo nie zrobiłem im co prawda żadnych budek, ale mają za to trochę gęstych iglaków, mają też daszek.
Powiedzcie mi, czy nie powinienem jednak zrobić im jakieść szczelnej budki?
No bo nawet jeśli patrzeć na ich środowisko naturalne to zawsze sobie mogą znaleźć jakąś gęstą remizę, albo coś gdzie sobie przeczekają trudne warunki. U mnie raczej wyboru nie mają... :?
W dodatku z tego co czytałem to największe straty są właśnie podczas zimy i długotrwałych deszczów.
Co sądzicie?
edgar9
 
Posty: 40
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 12:50
Miejscowość: Kalisz

Postprzez kogut » Poniedziałek, 06 Listopad 2006 17:05

WItaj edgar,
Z budką to ty sobie daj spokój, generalnie nie jest to może zły pomysł ale do takich rzeczy trzeba się zabierać znacznie wcześniej bo jak teraz im to wstawisz to one i tak za nic do środka nie wejdą. Wiem to z własnego doświadczenia, narobiłem się zeszłego roku, zrobiłm piekną budkę wykończoną trzciną i witkami brzozowymi, jaz z Cepeli, była taka super, że aż sam chętnie bym w niej zamieszkał:) ale co z tego jak bażanom nie przypadła do gustu. Najlepsze są chyba sprawdzone i jak najbardzie naturalne elementy wystroju, gęste gałezie krzaki, chroniace od wiatru. W takich warunkach najlepiej sie bedą czuły.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

''Budka" dla bażanta.

Postprzez Bażancik1991 » Niedziela, 12 Listopad 2006 19:57

Otóż mój drogi kolego najlepsze dla bażantów są gęste krzaki .Żeczeywiście bażanty niechętnie siedzą w budkach . Dzikie bażanty w zime radzą sobie same siedząc w lesie w krzakach i zaroślach , ale bażanty w niewoli niestety są skazane na naszą pomoc . Tak więc trochę buszu dla naszych bażantów się przyda . Pozdrawiam Łukasz O.
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław

Ochrona bażantów na zimę

Postprzez Bodzio » Poniedziałek, 04 Grudzień 2006 16:30

Tak, krzaki to podstawa. Już teraz wiem czemu garną się zimą do ogrodu. Jest tutaj tak zapuszcony ogród że widoczenie doskonale im odpowiada. Dodatkowo zawsze im coś podsypywałem to tym bardziej się garnęły.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez tragopan » Piątek, 08 Grudzień 2006 18:57

zależy o jaki gatunek bazanta chodzi. Ale mogę napisać o bażancie obrożnym. W wolierze jak są posadzone dość duże i gęste krzewy iglaste, to powinno im wystarczyć. Ale najlepsze są woliery w połowie zadaszone. I na zimę osłonięte z 3 stron. Zadne bażanty nie lubią przeciągów, i chodzenia pośniegu i jak pada im przez cały dzień na głowe.
tragopan
 
Posty: 44
Rejestracja: Piątek, 01 Grudzień 2006 15:44
Miejscowość: ALEKSANDRIA

Postprzez rapit » Sobota, 09 Grudzień 2006 23:00

Budka to raczej kiepski pomysł, gdyż bażant łowny niechęnie wchodzi do tego typu wynalazków, tak więc lepiej wsadzić w kępie kilka choinek i to im napewno się spodoba.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez xwiatr » Poniedziałek, 11 Grudzień 2006 14:23

Oczywiście gęste krzewy w wolierze muszą być, bo stanowią jakby natralne miejsce schronienia. Ale bardzo ważne jest też, to aby znalazł się w wolierze daszek pod którym zawsze będzie sucho. O takiej porze roku jaką mamy obecnie kiedy wszędzie panuje wilgoć, ziemia jest mokra, bażanty notorycznie poszukują miejsca do kąpieli piaskowych.
W zasadzie nie tylko bażanty ale i pawie czy kuty.
Jeśli w wolierze będzie jakiś daszek pod którym będzie suchy piasek, pomoże im to utrzymać się w czystości i pozbyć się pasożytów.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany