Introdukcja bażanta a woliera adaptacyjna

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Introdukcja bażanta a woliera adaptacyjna

Postprzez snoob » Środa, 23 Listopad 2011 16:47

Przy introdukcji bażanta pomocne są podobno woliery umieszczane w naturalnym środowisku.
Przykładem takiej woliery jest ta na filmie dla kuropatw:
youtube.com/watch?v=B9x32nhXafI
Czy ktoś ma doświadczenie co do celowości takiego działania?
Czy ktoś zrealizował coś podobnego?

Ponadtto jest kwestia podcinania lotek tak żeby nowo wpuszczony bażant miał szanse uciec drapieżnikowi ale jednoczesnie nie mógł pokonywać dużych odległości przez co wiecej czasu spędziłby w doclowym środowisku. I przez to przyzwyczaił się do swojego nowego domu.
Film z takiego podcinania:
youtube.com/user/fieldsportschannel#p/u/249/8T2nUCXAyoU
Czy ktoś ma os do powiedzenia ze swojego doświadczenia na ten temat?
snoob
 
Posty: 1
Rejestracja: Środa, 23 Listopad 2011 16:13

Re: Introdukcja bażanta a woliera adaptacyjna

Postprzez Bodzio » Czwartek, 12 Styczeń 2012 8:27

Nigdy nie słyszałem aby podcinać lotki bażantom. Nie wiem czy mysliwi by się na to zgodzili. Bo u nas introdukcje robi się przed okresem polowań, a na polowanie bażant musi być w pełni upierzony i musi wysoko latać.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Re: Introdukcja bażanta a woliera adaptacyjna

Postprzez zigi69 » Niedziela, 15 Styczeń 2012 22:21

Bodzio napisał(a):Nigdy nie słyszałem aby podcinać lotki bażantom. Nie wiem czy mysliwi by się na to zgodzili. Bo u nas introdukcje robi się przed okresem polowań, a na polowanie bażant musi być w pełni upierzony i musi wysoko latać.


Bodzio introdukcji nie koniecznie dokonuje się przed okresem polowań, oczywiście czasami koła tak robią ale bardzo dużo bażantów wypuszcza się wiosna. A podcinanie lotek nie spotkałem się nie słyszałem o tym. Bażant z podciętymi lotkami jest łatwym celem dla lisa. Jeśli nawet taki bażant potrafi podfrunąć to lis nie odpuści i będzie ganiał takiego bażanta aż ten się zmęczy takim uciekaniem i w końcu lis go dopadnie. A prawda jest taka że niestety w polskich łowiskach jest tyle drapieżników ze ciężko nad nimi zapanować zwłaszcza lisem czy norką.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany