Inkubator

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Inkubator

Postprzez bażant złocisty » Środa, 05 Wrzesień 2018 11:22

bażant złocisty

Re: Inkubator

Postprzez hunter » Sobota, 29 Wrzesień 2018 7:18

Kolego zwróć uwagę na to jakiej jest produkcji. Jeśli jest chiński - nie ma co ryzykować. Jeśli chcesz coś tanszego to zobacz sobie ikar lub ibator. To są europejskie inkubatory i masz dostęp do serwisu i części zamiennych. Jak masz trochę więcej gotówki to polecam ikubatory marki brinsea z wbudowaną pompą wilgotności. Ale to musisz się liczyć z kosztem ok 1500 - ale warto.
hunter

Postprzez komor » Wtorek, 09 Październik 2018 9:34

Ja mam inkubator ibator. Jedyne co to kontroluje sam wilgotność dodatkowym higrometrem. Moja skuteczność inkubacji to 75%-80% w przypadku bażantów. O inkubatorach brinsea czytałem, jednak póki co dla mojej hobbystycznej hodowli jest za drogi.
komor

Postprzez stasiu77 » Wtorek, 09 Październik 2018 10:55

Tak to prawda Ibator godny polecenia, używam go od 3 lat, i pieniążki odłożone z wylegów (sprzedaż młodych kurek) odkładam na zakup profesjonalnego Brinsea :) Na przyszłą wionsę planuję już zakup, no i koszty zakupy zwrócą się w szybszym czasie :)
stasiu77

Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany