inkubator

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

inkubator

Postprzez kamil » Wtorek, 29 Maj 2007 14:50

Witam wszystkich. chce kupic inkubator bez automatycznego obracania jaj co jaki czas bym musial obracac jajka?
KAMIL
kamil
 
Posty: 7
Rejestracja: Poniedziałek, 21 Maj 2007 18:20
Miejscowość: Bałków

Postprzez kogut » Wtorek, 29 Maj 2007 17:13

Jezeli będziesz obracał jaja 2 razy dziennie to w zupełności to wystarczy (rano i wieczorem). Są tacy co obracają raz dziennie a i nawet nie zawsze bo przytrafia im się zapomnieć i klucie idzie ok tak więc...

Jednak 2 razy dziennie rano i wieczorem i będzie super!
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez młody » Wtorek, 29 Maj 2007 19:48

Dokładnie dwa razy wystarczy i nie musi byc to wielkie obracanie, ważne by jaja były ruszane. Nie musi to by dokładnie 180 ani 90 stopni wystarczy że przejedziesz ponich ręką, jedne obrócą sie bardziej drugie mniej. Bardzo wazne jest by robić to delikatnie. Wstrząs może byc nieodwracalny w skutkach!
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez xwiatr » Czwartek, 31 Maj 2007 11:45

Jeśli chodzi o automatyczne obracanie jaj, to najczęściej automaty reaizuję tę opcję co godzinę.
Aby ułatwic sobie ręczne obracanie jaj, możesz w inkubatorze zamontować ruchomą tackę. Którą będziesz tylko przechyla taz w jedną raz w drugą.
Ja to sobie jeszcze ułatwiłem i sam zrobiłem automtyczne obracanie jaj.
Mając w inkubatorze taką pochylną tacę na jaja, kupiłem silnik do obracania jaj i zamontowałem do tej tacy.
Teraz gdy moje jajka się obracają, ja mogę spokojnie zająć się innym rzeczami :-)
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany