inkubator opinia czy warto kupić

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez tive » Niedziela, 21 Grudzień 2014 19:57

Witam jestem zainteresowany kupnem inkubatora nie mam wielkich wymagań co do sprzętu

Inkubator wybiorę na allegro

czy warto go kupić ???
Ten model opisany jest tutaj: https://forum.bazanty.pl/post11511.html#p11511
tive
 
Posty: 2
Rejestracja: Niedziela, 21 Grudzień 2014 19:20

Re: inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez sputnik » Wtorek, 30 Grudzień 2014 9:09

Koledzy z forum opisują ten sam model w innym temacie:

Kod: Zaznacz wszystko
http://forum.bazanty.pl/post10239.html#p10239
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez galazkairek » Niedziela, 11 Styczeń 2015 15:40

Witam !
Inkubator bardzo dobrej jakości i sprawności ( 90 % skuteczności lęgowej), tylko trzeba zwrócić uwagę na średnice jaj. Standardowa taca półautomatyczna jest za duża na jaja bażancie (idealna na kurze) a dodatkowa na rynku jest za mała (idealna na przepiurcze) to jest minus. Ja rozwiązałem ten problem umieszczając jaja w wytłaczankach plastikowych i przekręcam całe wytłaczanki ręcznie. Plusem i to znacznym jest możliwość rozbudowy o kolejny segment. Jeśli zależy koledze na ilości jaj to ten inkubator jest wręcz idealny, ale jeśli chodzi o wygodę to nie polecam. Oceniam z autopsji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez shax178 » Niedziela, 18 Styczeń 2015 16:49

sputnik napisał(a):Koledzy z forum opisują ten sam model w innym temacie:

Kod: Zaznacz wszystko
http://forum.bazanty.pl/post10239.html#p10239

Niestety ale to nie jest ten sam inkubator. W powyższym wątku poruszany jest temat inkubatora Ibator Home 60. :)
shax178
 
Posty: 4
Rejestracja: Czwartek, 27 Listopad 2014 9:51

Re: inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez sputnik » Wtorek, 20 Styczeń 2015 14:12

To prawda, jednak w praktyce widzę, że to dwa takie same urządzenia różniące się kolorem ;)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez shax178 » Wtorek, 20 Styczeń 2015 15:26

sputnik napisał(a):To prawda, jednak w praktyce widzę, że to dwa takie same urządzenia różniące się kolorem ;)

Nie wiem jak to jest w praktyce, ale trochę powątpiewam:) Poza tym należy wziąć pod uwagę że przedstawiony w tym wątku inkubator wyposażony jest dodatkowo w higrometr i termometr, co powinno zwiększyć jego cenę a nie zmniejszyć. Przypuszczam, że w tym przypadku jednak cena przedkłada się na jakość. :)
shax178
 
Posty: 4
Rejestracja: Czwartek, 27 Listopad 2014 9:51

Re: inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez galazkairek » Piątek, 13 Luty 2015 18:33

Witam !
Przebadałem sprawę dogłębnie, gdyż rozglądałem się za przystawką do takiego modelu ... ale podjęłem temat własnej produkcji opartej na lodówce. Inkubatory są tego samego producenta różnią się tylko nalepką dystrybutora .
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez konrad.klawikowski » Niedziela, 22 Luty 2015 21:24

witam czytając wiem że nie masz dużych wymagań sprzętowych ale polecam stronę backyardchickens.com gdyż automatyczne inkubatory to koszty ok.128$-384zł
konrad.klawikowski
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Rejestracja: Niedziela, 14 Wrzesień 2014 8:31
Miejscowość: Nowa Kiszewa

Re: inkubator opinia czy warto kupić

Postprzez galazkairek » Poniedziałek, 23 Luty 2015 20:28

Witam !
Sprzęt "BRINSEA" to mercedes wśród inkubatorów, ale niestety cena również jest mercedesowska. Pełna automatyka parametrów lęgowych to bardzo duży komfort - ręce w kieszeń i robota sama się robi, przy obsłudze manualnej trzeba przynajmniej raz dziennie, a najlepiej dwa lub trzy rotować jaja i kontrolować stan wody dla optymalnej wilgotności w komorze lęgowej. Coś za coś, a i satysfakcja jest bez cenna jak się samemu coś wykona :D . Ja bazuję na materiałach z recyklingu, także i ochrona środowiska jest w to zaangażowana - pomniejszenie kosztów to też duży atut, a można rzec że w sumie główn :idea: y. Do swojej produkcji zakupiłem tylko grzałkę, termoregulator i higrometr, reszta to elementy z odzysku. Moja wspaniała Żona cieszy się że nie smęce w domu :lol: i dzieciaki są zadowolone bo mają prawie na wyłączność internet i "stary" się nie czepia :lol: - czyli wilk syty i owca cała, a jak się synowi nudzi i obrobi się z nauką to mi pomaga zmyślnymi rozwiązaniami technicznymi, a i coś przytrzyma fizycznie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany