INKUBAROR

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

INKUBAROR

Postprzez barciol » Poniedziałek, 26 Luty 2007 20:28

WITAM.
Wiem że ten temat był już nieraz poruszany, ale chciałbym się dowiedzieć jak zrobić taki inkubator taki na 50 jajek, jego wymiary i morze jakieś zdjęcia lub schematy, które pomogły by mi przy jego zbudowaniu.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

POZDRAWIAM
:D
barciol
barciol
 
Posty: 26
Rejestracja: Czwartek, 04 Styczeń 2007 16:04
Miejscowość: śląsk

Postprzez Kurak » Środa, 28 Luty 2007 11:17

Budowa jest bardzo prosta. Ja nie miałem tyle zacięcia by samemu zabierać sie za budowe inkubatora, ale ten co kupiłem ma bardzo prostą budowę. Przegladałem forum jest już tam kilka podobnych wątków.

Podstawa to poszukaj na początku dobrego dla Ciebie sterowania temperaturą, popatrz na allegro można znaleźć tam coś prostego i taniego. Obacz tez jak wygladają inne inkubatory i coś napewno zmajstrujesz.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota

Postprzez barciol » Czwartek, 01 Marzec 2007 19:35

WITAJ KURAK.
Mam do ciebie małą prośbę, czy mógł byś opisać jego wymiary i jakieś zdjęcia na maila- zoed@interia.pl
barciol
barciol
 
Posty: 26
Rejestracja: Czwartek, 04 Styczeń 2007 16:04
Miejscowość: śląsk

Postprzez Kurak » Czwartek, 01 Marzec 2007 21:27

Niestety nie mam aktualnie aparatu cyforwego, rozleciał się:(

Jednak naskrobałem własnoręczny schemacik budowy inkubatora, wogóle to jest on bardzo podobny do inkubatora jaki widać w galerii bażanty.pl
http://www.bazanty.pl/hodowla_bazanta_lownego_galeria_zdjecia_bazantow.php

Image

Wiem Picasso to ze mnie nigdy nie będzie ale chyba szkic oddaje idee.
Chodzi o to, że w główną skrzynie tą zewnętrzną wsadzona jest jakgdyby druga mniejsza skrzynka, z tackami pomiędzy ściankami dużej i małej skrzynki swobodnie krąży powietrze napędzane przez wentylator.

Jest tam jakis układ elektroniczny który steruje pracą żarówek, które raz sie włączają raz przygasają.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota

Postprzez kogut » Piątek, 02 Marzec 2007 12:15

Tak, Picasso to z Ciebie nie bedzie ale Matejko? kto wie.:)
Ale treśc przekazana
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez studenttomek » Środa, 18 Lipiec 2007 18:52

Dla zainteresowanych mam coś specjalnego.

Dobre elementy do budowy inkubatora

Inkubator do jaj składa się z kilku podstawowych elementów, które umożliwiają kontrolowane warunki inkubacji jaj:

Obudowa: Jest to zewnętrzna część inkubatora, która chroni jaja i zapewnia stabilne środowisko dla procesu inkubacji.

Wentylacja: Inkubator musi być wyposażony w system wentylacji, który zapewni odpowiedni przepływ powietrza wewnątrz inkubatora, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci i utrzymując równomierną temperaturę.

Termoregulator: To urządzenie kontrolujące temperaturę wewnątrz inkubatora. Dzięki termoregulatorowi można precyzyjnie ustawić i utrzymywać właściwą temperaturę dla inkubacji jaj.

Termometr: Służy do monitorowania temperatury wewnątrz inkubatora, aby mieć pewność, że jest ona odpowiednia dla inkubacji jaj.

Wilgotność: Niektóre inkubatory posiadają system kontroli wilgotności, który umożliwia utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w inkubatorze. Wilgotność jest istotnym czynnikiem dla sukcesu inkubacji jaj, zwłaszcza podczas ostatnich dni przed wykluciem.

Obracanie jaj: Wiele inkubatorów jest wyposażonych w mechanizm do automatycznego obracania jaj, co zapewnia równomierne ogrzewanie i rozwój zarodków.

Te elementy razem tworzą inkubator do jaj, który zapewnia optymalne warunki dla sukcesu inkubacji i wyklucia piskląt.


Pozdrawiam
studenttomek
 
Posty: 12
Rejestracja: Wtorek, 13 Luty 2007 0:13
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany