inkubacja

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

inkubacja

Postprzez rutra » Poniedziałek, 19 Marzec 2007 9:40

serdecznie witam!!!!! jestem pierwszy raz na forum do tej pory tylko czytalem posty. Mam pytanie na ktore moze ktos zna odpowiedz??????? Sam zrobilem inkubator, jest ze sklejki ocieplony styropianem wieczko podnoszone do gory . w ktorym jest kabel grzejny. Termostat +-0,1c Nadole pojemniki z woda , jaja leza na rusztach drewnianych. Po nalozeniu jaj zalezaja sie w 90% potem zamiera jakies 20% ale to nie jest najgorsze!!!!!!!! Podczas klucia, kurczaki naklowaja skorupe i tak50%z nich zamiera.Probowalem im pomagac ale nie wszystkie mialy wciagnieta zolc. Moze ktos. mial podobny problem, i wie jak go rowiazac???
rutra
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Marzec 2007 8:54
Miejscowość: ziebice

Postprzez młody » Poniedziałek, 19 Marzec 2007 19:22

Słyszałem o podobnym przypadku, u znajomego tam weterynarz rozpoznał złe żywienie niosek, podobno za dużo biała zwierzęcego, a rzeczywiście przeginał z baiłkiem bo dawał im gotowane mięso. Bażanty tak to lubiły ze prawie tylko to jadły. Efekt był taki jak piszesz zamieranie zarodków w zaawansowanym stadium.

A ty jak karmisz swoje bażanty?

Bo jeżeli chodzi o inkubacje to skoro część sie lęgnie ok a część wcale to chyba nie wina inkubatora. Spróbuj zinkuboawć jajka z innego źródła, pewne od pewnego hodowcy.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez rutra » Poniedziałek, 19 Marzec 2007 22:03

dzieki za tak szybka reakcje .Nie bralem zywienia pod uwage chociarz nie podaje kurom bialka zwierzecego ale trzymam je w zamknieciu i postaram sie urozmaicic pasze.... NIe trzymam bazantow tylko kury ozdobne ale wydaje mi sie ze zasady inkubacji sa takie same .W I E L K I E DZIEKI pozdrawiam rutra
rutra
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Marzec 2007 8:54
Miejscowość: ziebice

Postprzez kogut » Poniedziałek, 19 Marzec 2007 23:56

Tak to prawda, żywienie i utrzymanie to może być przyczyna problemu.
Kura przekazuje do jaja to co ma najlepszego jak brakuje witamin kurze to w jajku też ich bedzie brakowało.

Inkubator jest chyba najpewniejszym urzadzeniem w tym całym cyklu tam musisz pilnować tylko temperatury, wilgotności, no i obracać jaja:)
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez xwiatr » Wtorek, 20 Marzec 2007 22:48

Hmm,

Co do tego inkubatora to nie był bym taki pewien. Nic nie piszesz w nim o regulacji i wogóle zapewnieniu odpowiedniej wilgotności.
Jeśli w inkubatorze jest zbyt sucho zaraz po nakłuci skorupki suche powietrze dostaje się do środka jajka i wysusza błonkę. Staje się ona wtedy bardzo twarda i okazuje się być bariera nie do przejścia dla pisklaka.
W konsekwencji kurczak się zamęczy na śmierć usiłując wydostać się z jajka.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

inkubacja

Postprzez rutra » Środa, 21 Marzec 2007 13:35

nie robie pomiarow wilgotnosci bo nie posiadam higrometru, ale nie mysle ze bylo zbyt sucho poniewaz podpatrzylem u kolegi w inkubatorze jak ma zrobione nawilzanie a posiada czeski pol autmatyczny inkubator tam na calym spodzie byla takafalowana powierzchnia na ktora nalewa wode ja zrobilem podobnie tak ze pod cala powiechrznia jajek znajduje sie woda ale teraz zamiast na cala powiechrznie nie wylewac wody.wstawilem dwa pojemniczki plaskie z woda dopiero przed kluciem mam zamiar dolac wiecej wody. ja probowalem pomagac kurczakom ale to nic nie dawalo na dzien dzisiejszy mam nastawiony inkubator a jajka kupione ,klucie ma byc w sobote tak ze zobaczymy co bedzie teraz ale moze wiecie co robic wrazie gdyby dzialo sie podobnie mam okolo50 jajekpo przeswietleniu wiem ze sa zalezone pozdrawiam rutra
rutra
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Marzec 2007 8:54
Miejscowość: ziebice


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany