inkubacja 2010

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

inkubacja 2010

Postprzez Grześ » Czwartek, 22 Kwiecień 2010 19:53

Proszę piszcie jak przebiega u was w tym roku inkubacja bażantów
bo ja jestem załamany na pierwsze 30 jaj jest tylko 15 zalężonych i to jeszcze nie wiadomo ile się wykluje :cry:
Grześ
 
Posty: 92
Rejestracja: Środa, 03 Styczeń 2007 0:27
Miejscowość: Woj.Śląskie

Postprzez szubi16 » Piątek, 30 Kwiecień 2010 21:09

Witaj, u mnie pierwsze miały kluć się kury. Na 30 jaj wykluło się tylko 7 sztuk. Ponieważ na początku miałem trochę problemy z ustawieniem wilgotności w inkubatorze. Z tego powodu wydłużył się czas klucia o 2-3 dni. Kilka ptaszków zrobiło tylko dziurkę i nie miały siły wyjść. Więc byłem zmuszony im pomóc. Wiec, że nie piszą w każdej książce że nie należy pomagać w kluciu. Ale było mi ich szkoda.. Potem porozbijałem każde jajko i wszędzie były zbuki.
Ale za to dziś klują mi się przepiórki i na 40 sztuk już jest ponad 20.
A mam jeszcze takie pytanie, jakiem macie parametry temperatury i wilgotności ?? Bo ja mam temp 37.7 a wilgotność 47% Proszę o odpowiedz, pozdrawiam.
szubi16
 
Posty: 24
Rejestracja: Piątek, 30 Kwiecień 2010 20:30
Miejscowość: Pomorskie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany