ile jajek znosza bazanty??

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

ile jajek znosza bazanty??

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Wtorek, 15 Maj 2012 19:00

Ile średnio jajek znoszą u was bazanty jak sie im je zabiera??
U mnie samice porobiły sobie ładne gniazda tam sie niosa to tak mysle że jakby już pod koniec nieśności nie zabierać im jajek to moze by zasiadły chodzi mi o bananowe złote i diamenty :_)
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: ile jajek znosza bazanty??

Postprzez 4aqua3 » Poniedziałek, 21 Maj 2012 20:12

W tym roku od dwóch kur srebrnych miałem 55 szt, a diamentowych (też dwóch) mam 32 i jeszcze niosą.
Jedna srebrzysta siedzi i nie długo będą się kluć młode. Druga nie chce. Część piskląt od dwóch tygodni wychowuje czubatka.

Ja mam następujący sposób:
zostawiam jedno lub dwa jaja w gnieździe,
pozostałe wkładam do inkubatora,
gdy kura usiądzie, to na tydzień przed kluciem podkładam jej jaja z inkubatora,
jeśli nie usiądzie, to "wynajmuję" kwokę (czubatkę lub liliputkę) i podkładam pod nią,

Młode z lęgów naturalnych są zdrowe, szybko rosną (na dworze przy kurze), oszczędzasz na prądzie eliminując sztuczną kwokę, a co najważniejsze nie tracą instynktu macierzyńskiego i tak wychowane samice w przyszłości na pewno będą wysiadywały jaja.
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany