Ile jajek podkładamy pod kure bażanta diamentowego

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Ile jajek podkładamy pod kure bażanta diamentowego

Postprzez Rysio » Sobota, 10 Luty 2007 13:09

Witam jestem nowy .Założyłem wolierową chodowlę bażantów złotych i diamentowych posiadam złotego bażanta i 6 kurek oraz diamentowego i 5 kur oraz 4 silki kwoki .Czy możecie mi powiedziec ile jajek wklada się pod kurę w czasie wysiadywania i jak długo żyje bażant oraz ile lat można rozmnażac 1 kure :?:
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec

Ilość jaj pod bażanta diamentowego

Postprzez rapit » Sobota, 10 Luty 2007 14:18

Jak na początek to całkiem spore stadko :) Czyli zaczałeś z grubej rury,

Co do ilosci podkładanych jaj to musisz poprostu zobaczyć ile pod kurę sie zmiesci bo jedne sa większe a drugie mniejsze, ale myśle ze pod jedną silke takie 12-14 jaj to optimum. Jeżeli chiałbyś próbować naturalne wylęgi co przy tych ilosciach kur może być bardzo trudne. To warto wesprzeć się liczbami jakie te gatunki znoszą w naturze i tak:
Bazant łowny: 10-16 jaj
Bażant diamentowy: 7-12 jaj
Bażant królewski 9-15 jaj
Bażant złoty 6-12 jaj

W dobrych hodowlanych warunkach bażant może pożyc nawet kilkanaście lat, a na wolności to wiesz jak to bywa kilka lat to max.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez Rysio » Sobota, 10 Luty 2007 15:09

Doświadczenie w hodowli to mam z kanarkami a bażanty to dla mnie coś zupełnie nowego ale jestem zdeterminowany :D
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec

Postprzez kogut » Niedziela, 11 Luty 2007 14:20

Teraz juz wiem że bardziej chodziło Ci o złote i diamenty. Te gatunki to raczej w budce bedą jajka skladać.


6 kurek na koguta to bardzo duzo- górna granica. Jaj pod kwokę wkladaj tyle zeby spokojnie dała radę wysiedzieć, rapit dobrze Ci podpowiedział.

Zobaczysz też ile uda ci sie uzbierać, bo pamiętaj lepiej nie przechowywać jajek dłuzej niż 10 dni. A w przyszłosci pomysl o inkubatorze.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany