Ile dni od złożenia jajek do wysiadywania

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Ile dni od złożenia jajek do wysiadywania

Postprzez wydra » Poniedziałek, 07 Maj 2007 16:19

Ile makasymalnie może upłynąć od złożenia pierwszych jajek do momentu aż kura bażanta łownego usiądzie na jajkach. Jak to się ma do warunków w naturze gdyż wiem że jeżeli jajka przeznaczone są do inkubatora to ten okres nie powinien przekroczyć dwóch tygodni ale w naturze chyba jest inaczej bo nie możliwe żeby kura złożyła w dwa tygodnie 18 jajek skoro składa średnio 2 na 3 dni.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez kogut » Poniedziałek, 07 Maj 2007 19:32

Też się zastanawiałem wielokrotnie. No nie ma cudów na zniesienie tych około 15 jaj kura potrzebuje minimum 20 dni, czyli pierwsze jajo tyle leży w gnieśdzie. Faktem jest też ze nie leży na słońcu tylko gdzieś w miare wilgotnym i chłodnym dołku.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez xwiatr » Czwartek, 10 Maj 2007 1:00

W warunkach hodowlanych jajka przechowujemy około 10 dni nie dlatego, że potem nie są zdolne do inkubacji, ale dlatego, że wedle wszelkich statystyk taki okres daje największą skuteczność w inkubacji.

W środowisku naturalnym nawet gdy kura złoży te 14 jajtek to bardzo często przynajmniej jedno się nie wykluwa.

Ja wkładam jajka do inkubatora nie młodsze niż 2 dni i nie starsze niż 10 dni.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany