gotowosc rozplodowa a wiek

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

gotowosc rozplodowa a wiek

Postprzez marcinerek » Środa, 18 Kwiecień 2007 13:10

Witam Forumowiczow.
Jestem nowych hodowca bazantow lownych.

Mam jedno nurtujace mnie pytanie.
mianowicie:
Jak wyglada zdolnosc rozplodowa u bazanta lownego oraz zlotego.
W jakim wieku legi sa najskuteczniejsze?
jak dlugo nalezy trzymac stadko rozplodowe i po jakim czasie nalezy je "odmlodzic"?

Czy warto koguta trzymac ok 3 lat?
A Wy ile trzymacie takie ptaki?
W jakim wieku ptakow przestajecie je rozmnazac z powodu ich juz niskiej efektywnosci z powodu wieku?


pozdrawiam
marcinerek
 
Posty: 106
Rejestracja: Wtorek, 17 Kwiecień 2007 14:44

Postprzez wydra » Środa, 18 Kwiecień 2007 17:19

Ptaków przeznaczonych do rozpłodu nie trzyma się dłużej jak 4-5 lat. Najlepsza produktywnośc jest przy ptakach 2 i 3 letnich.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez kogut » Czwartek, 19 Kwiecień 2007 21:24

Mam doświadczenie głównei jeżeli chodzi o łowne, wydaje mi się że mimo wszystko najwiecej jajek otrzymuje się od kur 1 rocznch z pierwszych lengów czyli tyc wyklutych na poczatku maja, Co do wieku koguta trudno mi mówić, ale wiem ze na dużych fermach zmieniają koguty i kury co roku na młode.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez xwiatr » Czwartek, 19 Kwiecień 2007 21:25

Być może zależy to od gatunku.
Ja uważam, że najlepsze są (przynajmniej u bażantów łownych) młode jedno sezonowe kurki, przy czym najlepiej gdy mają one około 10 miesięcy, czyli gdy są z pierwszych lęgów poprzedniego sezonu.

Jeśli chodzi o koguta, to wiek nie jest na tyle istotny co jego skuteczność. Raz młode są lepsze, a raz starsze. Tutaj raczej nie widzę reguły.

Pozdrawiam
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany