Gody

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Gody

Postprzez barciol » Sobota, 17 Marzec 2007 17:50

Witam.
Jak widać za oknami pogoda jast różna a moje bażanty (zwłaszcza kogut) zmieniły swoje zachowanie.Od kilkunastu dni zaczął wydawać bardzo głośne odgłosy(rano).
Czy jest to jakiś objaw zbliżających się godów???
barciol
barciol
 
Posty: 26
Rejestracja: Czwartek, 04 Styczeń 2007 16:04
Miejscowość: śląsk

Postprzez Franek » Niedziela, 18 Marzec 2007 7:00

Tak już mamy gody, przynajmniej napewno u mnie.
Samiec ma piękne czerwone ubarwienie wokół oczu, no i co jest niezaprzeczalnym faktem, goni i depcze samice.
Jak pogoda się utrzyma i nie wywinie psikusa to myslę że już niedługo będą jajka:)
Franek
 
Posty: 20
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Październik 2006 15:17

Postprzez Grus » Niedziela, 18 Marzec 2007 11:21

U mnie już kuropatwa polna zaczęła znosic jajka .
Grus
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 04 Marzec 2007 19:26
Miejscowość: Bolesławiec/łódzkie

kuropatwa polna

Postprzez rapit » Niedziela, 18 Marzec 2007 22:57

Już jajka u kuropatwy, w zeszłym roku miałem pierwsze jajka w II połowie kwietnia. Musze z rana zerknąć do budki może u mnie też coś znajde :) bo od miesiąca jak zmieniałem piasek to nie zaglądałem.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez xwiatr » Wtorek, 20 Marzec 2007 23:21

Ja pierwsze jajko od moich bażantów w zeszłym roku zebrałem dokładnie w 1 kwietnia. Oczywiście było czyste, ale sztuka jest sztuka.
W tym roku z powodu bardzo sprzyjającej aury spodziewam się zacząć zrbiory nieco wcześniej, ale narazie nic nie ma.

Jednego jestem pewien, ten rok musi być dobry, bo jak patrzę na moje koguty to wyjątkowo bojowe mi się w tym roku udało dostać.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez barciol » Czwartek, 22 Marzec 2007 19:41

Witam
Dziś przez dłuższą chwilę obserwowałem moje bażanty łowne.Po kilku minutach zauważyłem że bażant bardzo się nastroszył i zaczął deptać moje kury.Jeśli ten stan się utrzyma czy za kilka dni mogę spodziewać się jajek????

POZDRAWIAM
barciol
barciol
 
Posty: 26
Rejestracja: Czwartek, 04 Styczeń 2007 16:04
Miejscowość: śląsk

jajka bażantów

Postprzez Admin » Czwartek, 22 Marzec 2007 23:21

Muszę sie pochwalić, wczoraj znalazłem pierwsze dwa jajka w tym roku!!

Barciol, mysle że troche słabo obserwujesz bażanty bo pewien jestem ze już od jakiegoś czasu (2-3 tygodnie) bażanty się depczą. Ale dobrze powiedziałeś za kilka dni na bank będziesz miał jajka.
Admin
Good
 
Posty: 27
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 11:10
Miejscowość: Klon

Re: Gody

Postprzez kacper » Piątek, 02 Styczeń 2009 21:25

barciol napisał(a):Witam.
Jak widać za oknami pogoda jast różna a moje bażanty (zwłaszcza kogut) zmieniły swoje zachowanie.Od kilkunastu dni zaczął wydawać bardzo głośne odgłosy(rano).
Czy jest to jakiś objaw zbliżających się godów???


tak jest to objaw godów nawoływuje swoją samice albo walczy z innym kogutem
kacper
 
Posty: 1
Rejestracja: Piątek, 02 Styczeń 2009 20:12
Miejscowość: otorowo

Postprzez monti » Czwartek, 19 Luty 2009 15:41

Witam ja mam bazanty z 2008 roku 1 parke i nie wiem czy będą mieć w tym roku jaja??
ostatnio samicA MI SIE ZACHOWUJE TAK JAK BY SZUKAŁA GNIAZDA SAMIEC TAK SAMO SAMICA WCHODZI POd BELKI SŁOMY I TAM SIEDI I NA ZIEMI TEZ CZESTO SIEDZI A SAMIEC WCHODZI I SIEDZI PO TAKĄ KUPĄ GAŁĘZI I NIE WIeM CO TO OZNACZA :?: :?: :?:
monti
 
Posty: 59
Rejestracja: Wtorek, 17 Luty 2009 12:04
Miejscowość: Radom

Postprzez paweł » Piątek, 06 Marzec 2009 22:54

Witam.W tym roku założyłem wolierę do której kupiłem bażanta łownego i trzy kurki.Uważnie śledzę porady doświadczonych kolegów czyli Was i wierzcie mi ,że codziennie chodzę i patrzę czy są już jajka ale na razie nic.Kogut dziobie kury już od kilku dni i miałem nadzieje,że zaraz będą jajka ale chyba muszę uzbroic się w cierpliwośc.....Trochę zmarkotniałem jak przeczytałem,że pierwsze jaja trzeba wyrzucic...poza tym mam nadzieję,że w tym roku te kury będą znosic jakieś jaja?Mam zrobione budki na wysiadywanie i trochę krzaków....jeszcze coś mam zrobic żeby ułatwic im znoszenie jaj?? Podpowiedzcie.
paweł
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 10 Luty 2009 8:49
Miejscowość: wrocław

Postprzez rapit » Sobota, 07 Marzec 2009 10:20

Pytasz czy możesz coś zrobić by im pomóc. Tak, dać im spokój i cierpliwie czekać. Nie denerwować się, to podstawa. W naturze bazanty znoszą jaja najwcześniej pod koniec kwietnia, tak więc nie ma pośpiechu. Jaj mam zawsze pierwasze jaja pod koniec marca.

Acha co do wyrzucania jaj, nie ma takiej potzreby, jak masz ich mało to nie ma co robić selekcji, jak masz mioejsce w inkubatorze to wkładaj jaja jak lecą. Selekcje jajek robią w duzych hodowlach gdzie wszystko jest zoptymalizowane.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez paweł » Niedziela, 08 Marzec 2009 19:21

Dziękuję Rapit za wskazówki ale to naprawdę piękne ptaki i po raz pierwszy mam miec jajka... tzn. bażanty mają je miec dlatego trudno się oprzec żeby podczas dawania im jedzenia nie spojrzec czy nie ma jaj.Poza tym słyszałem,że bażanty wydziobują jaja dlatego się boję ,że jak 3-4 dni nie będę zaglądac w gniazda to je wydziobią.

Ale uspokoiłeś mnie trochę za co jeszcze raz dzięki.
paweł
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 10 Luty 2009 8:49
Miejscowość: wrocław

Postprzez paweł » Piątek, 20 Marzec 2009 13:25

Witam.To,że nikt nie pisze jest pewnie spowodowane tym,że wszyscy zbierają już jaja. :D :D
Czy u kogoś bażanty zaczęły już znosic?.Bo pogoda jest taka,że i psa by na dwór człowiek nie wygonił.
paweł
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 10 Luty 2009 8:49
Miejscowość: wrocław

Postprzez wojtek007 » Piątek, 20 Marzec 2009 16:43

U mnie jeszcze ani jednego. Mam pytanko: a mianowicie posiadam 2 wolierki rodzinne po kogutku i pare kurek. Kogut w pierwszej wybarwił sie super, głośno skrzeczy i pewnie robi swoje ;-P, ale drugi kogutek nadal blady jak ściana i chyba niemowa z niego :cry: . Czy wpóścić wszystkie kurki do tego Cassanowy jak go nazwałem, albo poczekać jeszcze i może ten drugi zacznie coś działać?? :?:
wojtek007
 
Posty: 3
Rejestracja: Piątek, 05 Grudzień 2008 15:59
Miejscowość: Jankowice Rybnickie

Postprzez mikołaj » Piątek, 20 Marzec 2009 21:55

dawaj wszystko razem, zanjomy miał 10 kur na koguta ja najwiecej miałem 6kur
mikołaj
 
Posty: 68
Rejestracja: Niedziela, 04 Maj 2008 13:58
Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez paweł » Wtorek, 31 Marzec 2009 20:37

witam.20 marca kura bażanta zniosła jajko i tak było przez 4 następne dni.W sumie trzy kury /nie wiem która zniosła/ mam 5 jajek i od 6 dni ani jednego więcej.Czy to jest czymś spowodowane? Na pewno nic mi nie podbiera jaj.
paweł
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 10 Luty 2009 8:49
Miejscowość: wrocław

Postprzez Karolina » Piątek, 03 Kwiecień 2009 10:45

Też miałam taką sytuacje, narazie sezon staruje chyba bym się nie martwiła. ale powinieneś obserwowoać bo kolega miał tak że bażanty zjadały jajak a razem ze skorupkami i tez nie mógł się jaj doliczyć.
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Bodzio » Piątek, 03 Kwiecień 2009 21:02

Może ktoś albo coś albo same bażanty podprowadają jajka bo u mnie jak już zaczynają nioeść to codziennie zbieram jaja mniej lub więcej ale codziennie 5 kur coś zniesie.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez paweł » Piątek, 03 Kwiecień 2009 23:34

Wyczytałem w książce o bażantach,że w naturze czasami kura bażanta robi sobie przerwy w znoszeniu jaj / nawet do 9 dni/.Dzisiaj znalazłem jedno jajko,a z drugiego było tylko żółtko bo chyba nie zawiązała skorupki ale w końcu coś się ruszyło.Mam nadzieje,że Karolina ma rację i sezon w końcu się zacznie na całego.Dzięki.
paweł
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 10 Luty 2009 8:49
Miejscowość: wrocław

Postprzez paweł » Poniedziałek, 06 Kwiecień 2009 19:25

Bodzio powiedz mi jak możesz ile masz kur bażanta,że codziennie masz jakieś jaja?
paweł
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 10 Luty 2009 8:49
Miejscowość: wrocław

Postprzez Bodzio » Poniedziałek, 06 Kwiecień 2009 23:24

Mam stadko 1kogut +6kur
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez paweł » Wtorek, 07 Kwiecień 2009 21:17

To spore stadko.W tym roku już nie zdążę ale w następnym też zafunduje sobie 6 kur.Trzy to jednak za mało.
paweł
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 10 Luty 2009 8:49
Miejscowość: wrocław

krzyk bażanta

Postprzez tomaszk » Czwartek, 07 Maj 2009 21:04

okrzyki koguta podczas godów są dość uciążliwe, czy wiecie może do kiedy trwają?
tomaszk
 
Posty: 1
Rejestracja: Czwartek, 07 Maj 2009 21:01
Miejscowość: Płock

Postprzez rapit » Piątek, 08 Maj 2009 21:49

Uciążliwe ???? To najpiękniejsza rzecz - rozkosz dla ucha. Chyba że masz wrednego sąsiada co zimą mu śnieg przeszkadza a latem słońce :)

Jak się skończą gody to i kogut ucichnie, ale nie cześniej niż koniec czerwca.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany