głuszec

Ogłoszenia kupna, sprzedaży bądź zamiany bażantów i innych ptaków ozdobnych. Tutaj możecie zamieszczać wszelkie oferty handlowe związane ze sprzdażą ptaków i innych zwierząt

głuszec

Postprzez marlutki » Sobota, 25 Maj 2013 20:15

witam, czy ktoś wie gdzie można kupić jajka głuszca?
marlutki
 
Posty: 9
Rejestracja: Niedziela, 18 Marzec 2012 19:11

Re: głuszec

Postprzez maly1866 » Niedziela, 26 Maj 2013 14:26

A sa w ogole w sprzedazy bo raczej chyba nie
maly1866
 
Posty: 3
Rejestracja: Niedziela, 21 Kwiecień 2013 14:41

Re: głuszec

Postprzez zigi69 » Niedziela, 26 Maj 2013 20:30

nie ma jaj nigdzie, ponieważ posiadanie głuszców jest NIELEGALNE w Polsce. Są to ptaki pod ścisła ochroną i raczej wątpię abyś Kolego dostał pozwolenie od Ministra środowiska na posiadanie głuszców, zresztą obostrzenia co do hodowli są na tyle mocne że koszty są gigantyczne.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: głuszec

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 27 Maj 2013 12:28

Dokładnie, ptak jest pod całkowitą ochroną, głuszec niestety jest na skraju wyginięcia i nadleśnictwa, parki narodowe próbują reintrodukcji, a także starają się stworzyć mu korzystniejsze warunki bytowe, m. in. zmniejszają populację lisów, jenotów czy norek.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: głuszec

Postprzez zbyniu78 » Środa, 29 Maj 2013 8:36

Szkoda, że tak się dzieje bo to ptaki o wyjątkowej urodzie z tego co widziałem na zdjęciach. Mam nadzieje, że kiedyś będę miał je okazję zobaczyć na żywo. Czy możliwe jest je spotkać np. w ogrodach zoologicznych lub ornitologicznych?
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: głuszec

Postprzez zigi69 » Środa, 29 Maj 2013 14:43

Tak można te ptaki zobaczyć w niektórych ogrodach zoologicznych a także w miejscach gdzie prowadzona jest hodowla w celach introdukcyjnych. Bodajże w Czempiniu można zobaczyć.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: głuszec

Postprzez krystian 79 » Sobota, 21 Luty 2015 15:59

tak sa wsprzedazy ale nie w polsce Austria mam namiary i w tym roku jeszcze mam zamiar zakupic piekna parke
krystian 79
 
Posty: 1
Rejestracja: Sobota, 21 Luty 2015 15:43

Re: głuszec

Postprzez galazkairek » Niedziela, 22 Luty 2015 8:49

Witajcie!
Taka ciekawostka ... w ubiegłym roku spotkałem głuszca ( na żywo i dziko) w rejonie Mińska Mazowieckiego, miejscowość Jakubów. Małżonka moja nawet zrobiła fotkę telefonem, ale niestety przy zmianie aparatu straciliśmy ją, znaczy nie żonę tylko fotkę :D . Ździwiłem się okropnie, nawet nie mogłem w to uwierzyć tym bardziej iż spotkaliśmy "ptaszka" na polu w pobliżu szosy, co prawda nie za wielkie jest tam natężenie ruchu, no ale jest. Analiza (porównanie) zdjęcia kiepskiej jakości z fotkami w internecie, potwierdziła iż jest to głuszec, 100 % podobieństwa : upierzenie ciemny granat z poświatą zieleni, na skrzydłach ciemny brąz przechodzący w szarość, czerwone brwi, a i rozmiaru jak na ptaka był słusznego. Rozpoznałem figuranta tylko dlatego iż podczas zbierania informacji (potrzebnych do rozpoczęcia hodowli) o bażantach obrożnych zainteresowałem się innym ptactwem łownym (dzikim), i dlatego zleciłem mojej wspaniałej Żonie cyknąć na prędce zdjęcie, a miałem również czas na przyjrzenie się osobnikowi bo dopiero co zjechałem z ronda i prędkość auta była wręcz minimalna a i mi się nigdzie nie spieszyło.
Czyżby nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki dokonało introdukcji ? Przywędrował lub zbiegł z jakiejś nie do końca legalnej hodowli ? Do tej pory nie wierze swojemu "szczęściu nie pojętemu" iż spotkałem się z rzadkim osobnikiem oko w oko, a raczej zderzak w oko :lol:. Pytałem kolegi myśliwego czy spotkał się z podobnym osobnikiem, odpowiedział że tak ale w rejonie Węgrowa miejscowość Jantypory ( odległość ok 50-70 km od mojego widziadła) i również nie mógł uwierzyć, swoje spostrzeżenie tłumaczył przedawkowaniem kropelek nasennych lub jak kto woli syndromem dnia poprzedniego :o.
Ja również myślałem nad wolierą z głuszcem, ale informacje na temat pozwoleń i innych takich znacznie ostudziły mój zapał, lecz z tym postem rozpocznę od początku może coś się zmieniło. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29


Wróć do Ogłoszenia hodowców

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany