Fascynuja mnie Bażanty Łowne moge prości o jakies wskazówki.

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Fascynuja mnie Bażanty Łowne moge prości o jakies wskazówki.

Postprzez Ywiss » Poniedziałek, 10 Grudzień 2007 18:51

Witam serdecznie...
od kilku lat interesuje sie łowiectwem bardzo mi sie podobaja bażanty łowne,
wiec wpadłem na pomysł zeby załozyć sobie małą hodowle ale nie mam pojecia jak to zrobić wiec prosze o jakieś wskazówki mam do zagospodarowania 3ary ziemi mysle ze z tego można cos juz zrobić w sesie hodowli, prosiłbym was drodzy chodowcy o jakies fotki badz jakies wskazówki jak postwić wolierę jak ja wyposazyc no oczywiscie w miare tani sposób ja mysle jak juz wyczytałem ze na poczatek jeden kogut i 4 albo 5 kurek mi wystarczy zanim sie wkrece w hodowle o duzym stopniu.

Podaje swoejgo meila ywiss18@wp.pl oraz numer gg 3885059
prosze o kontkat a i jeszcze takie pytanko czy są jakieś zwiazki hodowców ptaków ozdobnych.

Z góry dziekuje i czekam pozdrawiam.
Ywiss
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 10 Grudzień 2007 17:50
Miejscowość: Koczała

Postprzez Bodzio » Wtorek, 11 Grudzień 2007 19:20

Witaj, na początek zrób sobie 1 wolierę wymiary np 5 x 5 m, zakup gniazdo: kogut +3-4 kurki. Ta powieżchnia to nie mało ale znacznie ułatwi Ci to chodowle.
Poczytaj artykuły na stronie: www.bazanty.pl , prześldź to forum i zacznij hodowlę. Jak będziesz miał jakieś pytania to poprostu konkretnie pytaj trudno pisać o całym zagadnieniu hodowli.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

woliera 5x5

Postprzez Ywiss » Piątek, 14 Grudzień 2007 17:04

Witam dzieki za te wskazówki ale skoro postawie woliere 5x5 to jakiej wielkosci bede musiał im postawic jakaś szobke budke czy cos w tym stylu bo rozumie to tak ze 5x5 to ma byc dla nich wybieg a wtedy ta budke i jakis odchowalnik bo naprawde jestem zielony w tym :)
Ywiss
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 10 Grudzień 2007 17:50
Miejscowość: Koczała

Postprzez malina » Wtorek, 18 Grudzień 2007 17:08

siema ja mam woliere 8x5m mam to z góry przykrytą siatką a w środku mam drzewka pozasadzane, szopkę w tym mam i stawik ponieważ choduję także kaczki i dwa gatunki bażantów. :roll:
malina
 
Posty: 6
Rejestracja: Czwartek, 15 Listopad 2007 17:32
Miejscowość: kolonowskie

Postprzez kornix » Niedziela, 03 Sierpień 2008 11:49

Witam. A czy moge założyć taka hodowle jeśli dookoła mojej działki są budynki sąsiadów, i kręci sie tam sporo ludzi, to czy takie bażanty będą nadawały sie np. do wsiedlenia przez koła łowieckie, czy nie beda za bardzo przyzwyczajone do ludzi. Dodam że moja działka ma 20 arów. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby np. obsadzenie ogrodzenia np. świerkami, które zasłoniłyby widok? Czekam na komentarze.
kornix
 
Posty: 1
Rejestracja: Czwartek, 03 Lipiec 2008 9:31

Postprzez loslukasz » Środa, 06 Sierpień 2008 23:45

myslę że możesz a nie musisz im sadzić koło ogrodzenia drzewek. Możesz zrobić im np z gałęzi po rogach takie kryjówki. bażant z natury jest dziki i tego sie raczej nie zmieni, ja zrobiłem im po rogach kryjówki z gałezi i na środku mają drzewko dosć dobrze rozgałęzione które służy im za grzędę
loslukasz
 
Posty: 7
Rejestracja: Piątek, 25 Lipiec 2008 20:14
Miejscowość: Petrykozy


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany