Ekologiczna produkcja jaj

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Ekologiczna produkcja jaj

Postprzez janek » Czwartek, 05 Lipiec 2012 7:37

Witam,

czytałem trochę o ekologicznej produkcji jaj kurzych, mam takie pytanie czy to w ogóle ma szansę powodzenia? Bo wiadomo kury muszą być na wybiegu prawie cały czas, trzeba spełniać masę wymagań...
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: Ekologiczna produkcja jaj

Postprzez pauli8 » Środa, 10 Październik 2012 7:24

Ja myślę że jest szansa na powodzenie, bo ekologia jest coraz bardziej ceniona:) ludzie z miasta są w stanie zapłacić sporo więcej, jeśli tylko jajka są odpowiedniej jakości i widać różnicę. a tym bardziej jeśli mają pewność, że jaja są ekologiczne. najlepiej znaleźć kilku klientów na początek, a później sami się znajdą z polecenia tych pierwszych:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Ekologiczna produkcja jaj

Postprzez Jan77 » Środa, 10 Październik 2012 12:19

jeśli chodzi o wymagania to są spore, odpowieni kurnik, pasza, wystarczająca ilość poidel i karmidel, wentylacja i oświetlenie no i duża cześć na swobodny wybieg. Jednak teraz jest moda na to co eko i mimo ze jajka sa drozsze to mają swoich milosnikow
Zbadaj trochę rynek w okolicy zebys na mine nie trafił.
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Ekologiczna produkcja jaj

Postprzez pauli8 » Czwartek, 11 Październik 2012 8:02

Też mi się tak wydaje, jeśli chodzi o tą ekologię:) sama bym wolała kupić mniej jajek, które są nawet 2 razy droższe, ale dobre i ekologiczne:) jeśli chodzi o wymagania to się nie orientuje, ale klienci na pewno się znajdą:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Ekologiczna produkcja jaj

Postprzez sputnik » Piątek, 12 Październik 2012 7:21

Najbardziej ekologiczne będą jaja od własnych kur ;) i nic ich nie pobije, nawet najbardziej ekologiczna hodowla, do których nie ma tak czy siak zbyt dużego zaufania ...

Co do rozkręcenia takiego biznesu to na pewno jeśli znajdziesz odbiorców to ma to szanse powodzenia.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Ekologiczna produkcja jaj

Postprzez dominikp64 » Poniedziałek, 15 Październik 2012 7:28

Tak jak wspomniał kolega sputnik najważniejsze to mieć rynek zbytu, aby myśleć w ogóle o opłacalności hodowli ekologicznej. Niedaleko mnie jest właśnie taka hodowla drobiu ekologiczna na jaja. I oni sprzedają kilku stałym odbiorcom, którzy zawsze zabierają towar. Bez tego musiałby je sprzedawać po cenie jak ja zwykłe jaja.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany