Dziobanie

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Dziobanie

Postprzez *Anka* » Niedziela, 24 Sierpień 2008 10:11

Witam wszystkich serdecznie
Pojawil mi sie problem mam mlode bazanciki maja 9 tygodni i zaczynaja sie dziobacz tzn. zauwazylem ze jak ktores jest osowiale topodchodza i dziubia z stylu zauwazylem tez ze nie wsaystkie maja ogonki jakby wdziubane. Dzis rano kiedy przyszedlem do wolierki zauwazylem jedno padniete i mialo wydziubane caly srodek od strony odbytu i jeszcze jedno mialo kolo odbytu krew izaczely go inne dziobac wiec go odizolowalem mam wiec pytanie co moze byc przyczyna dziobania i ze sa osowiale czy brak witamin i jakich nadmieniam ze wolierka ma 12m kw, i jest ich 20 szt. czy maja za ciasno?
Prosze mi poradzic
Pozdrawiam.
*Anka*
 
Posty: 23
Rejestracja: Czwartek, 21 Czerwiec 2007 20:21
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez marcinerek » Wtorek, 26 Sierpień 2008 15:43

*Anka*
pojawił się u Ciebie problem kanibalizmu,
jest to dość powszechne zjawisko.
Można ten problem rozwiazac w dwojaki sposób.
Albo dać bażantom więcej przestrzeni - bo masz dosc ciasno w wolierze,
na jednego bazanta powinno przypadać 2 m kw.
Albo kupic np. w sklepie hodowlany.pl specjalne nakładki na dzioby, zapobiegające wzajemnemu dziobaniu sie ptaków (jest to mniej humanitarne).



Pozdrowienia
marcinerek
 
Posty: 106
Rejestracja: Wtorek, 17 Kwiecień 2007 14:44

Postprzez *Anka* » Czwartek, 28 Sierpień 2008 9:33

Dzieki

Pozdrawiam
*Anka*
 
Posty: 23
Rejestracja: Czwartek, 21 Czerwiec 2007 20:21
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez piotrek » Wtorek, 30 Grudzień 2008 22:08

Podstawa to odpowiednie żywienie. Ja miałem problem ale zaczołem mielić odpady z masarni i problem minął.
piotrek
 
Posty: 11
Rejestracja: Środa, 06 Wrzesień 2006 10:49
Miejscowość: Zielona Góra

Postprzez paweł » Środa, 11 Luty 2009 21:40

Witam. Czytam fora o bażantach i mam prośbę.dajcie mi radę odnośnie rodzaju mięsa lub innych mięsnych odpadów jakimi można żywić bażanty aby się nie zjadały wzajemnie.Słyszałem o wołowych sercach itp.Co dawać im najlepiej.Z góry dziękuję za odpowiedź.
paweł
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 10 Luty 2009 8:49
Miejscowość: wrocław

Postprzez Bodzio » Środa, 18 Luty 2009 22:41

Co do kanibalizmu wzajemnego zjadania to najprawdopodobniej masz chyba za gęsto, ale jak nie wiesz co dawać to zawsze najlepiej i najłatwiej nagotowac jajek.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez d-konrad » Wtorek, 14 Kwiecień 2009 20:00

witajcie . mam problem mam parke bazantów złocistych i samiec dzióbie samiceod pażdziernika i ja nic nie moge na to poradzić prosze o pomoc a i jeszcze jeden problem połamały im sie ogony czy odrosną cz tak im już zostanie

z góry dziękuje za odpowiedż
d-konrad
 
Posty: 5
Rejestracja: Poniedziałek, 13 Kwiecień 2009 12:44

Postprzez rapit » Środa, 15 Kwiecień 2009 22:00

Proponuje dokupić samcowi jescze jdną kurkę, albo nawet 2. Bażanty żyją w haremach. 2 rozwiązanie to osłonka na dziób - można ją kogutowi założyć.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany