Dziobanie - co stosujecie?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez kiwi » Środa, 05 Kwiecień 2017 10:25

Witam!
Co u was najlepiej sprawdza się w walce z dziobaniem u bażantów? U mnie w tym roku to jakaś plaga! Musiałem wykluczyć w ogóle dwie samiczki ze stada, bo nic nie pomagało, nawet osłonki! Atakowały inne samice. Sprawdzałem to nie mają pasożytów, z resztą odrobaczałem wszystkie ptaki z miesiąc temu. Zazwyczaj osłonki sprawdzały się i nic więcej nie trzeba było. Teraz zastanawiam się nad czymś jeszcze...może jakieś mieszanki witaminowe? Coś polecicie jeszcze ? Też macie w tym sezonie takie problemy?
kiwi
 
Posty: 30
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2012 7:46

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez marcinnor » Czwartek, 06 Kwiecień 2017 7:37

Witaj,
spróbuj może włożyć do woliery jakieś gałęzie iglaste, tak aby bażanty mogły się czymś zająć. W przypadku odseparowanych osobników możesz spróbować użyć lampy podczerwonej, która działa uspokajająco na ptaki. Kiedyś na forum przeczytałem o sposobie z jodyną. Chodzi o to, aby pokropić miejsca, które dziobią. Jodyna jest gorzka co powinno odstraszyć agresywne osobniki a dodatkowo odkazi nabytą ranę. Dodatkowo możesz zastosować większe ilości witamin w diecie. Ja miałem problem z drapaniem, ale na forum znalazłem informacje o takich osłonkach zakładanych na plecki niosek i rozwiązanie się sprawdziło. Jak na razie większych problemów nie mam. Pozdrawiam
marcinnor
 
Posty: 31
Rejestracja: Czwartek, 12 Styczeń 2017 12:27

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez gregor588 » Sobota, 08 Kwiecień 2017 7:40

ja stosuję taki dodatek paszowy kani stop i pomaga
gregor588
 
Posty: 93
Rejestracja: Piątek, 12 Luty 2016 14:32

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez kiwi » Poniedziałek, 10 Kwiecień 2017 13:32

Własnie mieszanki witaminowe zwiększyłem, ale spróbuje z tą jodyna i może faktycznie więcej kory i gałęzi włożę do woliery. Lampy też stosowałem, wyobraźcie sobie, że uciekały spod niej... naprawdę na te ptaki siły nie ma!! Pierwszy raz z taką agresją się spotkałem. Jak te pomysły nie zdadzą egzaminu to chyba pójdą na pieczeń, bo innego wyjścia nie będzie...
kiwi
 
Posty: 30
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2012 7:46

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez marcinnor » Poniedziałek, 10 Kwiecień 2017 14:00

-Kiwi
To masz naprawdę ciężki przypadek :) - daj znać, czy coś pomogło
marcinnor
 
Posty: 31
Rejestracja: Czwartek, 12 Styczeń 2017 12:27

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez kiwi » Piątek, 14 Kwiecień 2017 8:40

U jednego widzę niewielką poprawę, wiec może coś z niego będzie...drugi dalej próbuje doskakiwać, nawet przez siatkę jak zobaczy, że inny bażant podchodzi. Kolega hodowca polecił mi jakiś spray jeszcze na kanibalizm co się psika, ale chyba się na niego nie zdecyduje. Za dużo środków na niego już poszło i zapadła decyzja, że wyląduje na świątecznym stole :evil:
kiwi
 
Posty: 30
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2012 7:46

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez kiwi » Środa, 19 Kwiecień 2017 12:23

Statystyka - jeden bażant został pieczenią, nie wiem może w genach miał jakąś agresję, lub był to bażant psychopata :), na drugiego podziałała albo ta jodyna albo ten kani stop. Dobrze, że jest tyle sposobów, teraz już mam chyba wszystko przepracowane :)
kiwi
 
Posty: 30
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2012 7:46

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez marcinnor » Środa, 19 Kwiecień 2017 14:12

No niestety.. nieraz trafi się ten uparty :D
Dobrze, że w drugim przypadku coś podziałało - Ta mieszanka też dobra opcja;)
marcinnor
 
Posty: 31
Rejestracja: Czwartek, 12 Styczeń 2017 12:27

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez mieciu1988 » Sobota, 22 Kwiecień 2017 10:43

Różnie na prawde to jest, ja stosowałem kani stop razem z osłonkami, po zobaczeniu rezultatów odstawiłem kani stop i są teraz cały czas w osłonkach :D :D
mieciu1988
 
Posty: 22
Rejestracja: Środa, 22 Marzec 2017 9:44

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez kiwi » Wtorek, 25 Kwiecień 2017 9:48

Właśnie, a długo trzymacie osłonki na dziobach? Ja tak, różnie, najczęściej tak do miesiąca-dwóch, jak lęgi mi się kończą
kiwi
 
Posty: 30
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2012 7:46

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez donald997 » Wtorek, 25 Kwiecień 2017 13:46

U mnie cały czas noszą, piją i jędzą w nich także to nie sprawia im żadnego problemu.
donald997
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 26 Styczeń 2016 9:41

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez marcinnor » Wtorek, 02 Maj 2017 12:58

U mnie osłonki też miały dłuższy czas
marcinnor
 
Posty: 31
Rejestracja: Czwartek, 12 Styczeń 2017 12:27

Re: Dziobanie - co stosujecie?

Postprzez Pio45 » Piątek, 05 Maj 2017 8:43

U mnie równie to bywało, były ptaki, które uspokoiły się szybko po założeniu, a czasem bywało, że też musiały nosić ciągle. Akurat z osłonkami się nie obawiam, bo one nie przeszkadzają ptakom, wiec spokojnie mogą sobie nosić je :)
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany