Dodatki paszowe na zimę dla bażntów?

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodatki paszowe na zimę dla bażntów?

Postprzez didia12 » Środa, 02 Październik 2013 9:52

Witam. Z racji że powoli zbliża się zima, pomyślałam że warto by wzmocnić bażanty na okres zimowy. Czy możecie mi polecić jakieś dodatki do pasz, które poprawią kondycję bażantów, żeby były przygotowane do zimy?
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Dodatki paszowe na zimę dla bażntów?

Postprzez janek » Piątek, 04 Październik 2013 7:22

Podpinam się do pytanie, bo nie mam tutaj żadnej wiedzy niestety....
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: Dodatki paszowe na zimę dla bażntów?

Postprzez dominikp64 » Piątek, 04 Październik 2013 8:06

Najważniejsze żeby bażanty były dobrze karmione już od samego początku, miały dobrze zbilansowaną karmę złożoną z mieszanek zbożowych i dużej ilości zieleniny z różnymi ziołami. Wtedy na pewno nabiorą odpowiedniej kondycji i zdrowia żeby spokojnie przejść zimę.
Jeżeli jednak widzisz potrzebę dodatkowego wzmocnienia ptaków polecam ci dodatek paszowy Lawipan. Ja go stosuje w większości dla kur ale bażantom również pomorze nabrać sił. Jest to naturalna mieszanka probiotyków witamin i ziół, które pozwoli poprawić kondycję i zdrowotność zwierząt.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Dodatki paszowe na zimę dla bażntów?

Postprzez mokwam » Niedziela, 06 Październik 2013 13:30

Zdecydowanie zgadzam się z przdmócą: bażanty muszą być odpowiednio i własciwie karmione od samego początku. Do zimy zasadniczo bażant z chwilą obniżenia temperatury przygotuje się sam. Nie trzeba stosować jakichś specjanych dodatków paszowych aby bażanty przezimowały. W naturze zima jest dla ptaków najtrudniejszym okresem do przeżycia a jednak jakoś im się to udaje, oczywiście z drobną pomocą głównie myśliwych, którzy dokarmiają te ptaki regularnie. W zimie najlepiej jest podawać bażantom pszenicę i kukurydzę (ta zawiera niezwykle duże ilości białka a do tego jest przez bażanty wprost uwielbiana), a wręcz niewskazane jest podawanie karmy która zamarza, takiej jak na przykład tartej marchwi. Jeżeli zima jest śnieżna to nie trzeba nawety bażantom podawać dodatkowo wody. Ptaki te świetnie potrafią sobie przyswoić wodę po prostu ze śniegu. Oczywiście jeżeli jest mróz a nie ma śniegu trzeba bażantom podawać wodę, ale wystarczy to robić raz maksymalnie dwa razy dziennie. Ptaki szybko się nauczą, że woda jest tylko po podaniu a potem zamarza i wypiją jej tyle żeby starczyło im do następnego dnia.

PS. Mam jakieś nieodparte wrażenie, że już kiedyś pisałem o tym dosyć obszernie 8) ,

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany